×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

Start przebudowy chodników

opublikowano: 20.03.2020 14:10

W przyszłym tygodniu rozpocznie przebudowa chodników na ulicy Braniborskiej na odcinku od ul. Krakowskiej do ul. Chobolańskiej. Będzie się to wiązało z utrudnieniami, szczególnie dla pieszych, ale za 3 miesiące ich komfort i bezpieczeństwo zdecydowanie się poprawią.

W ramach projektu zaplanowano zawężenie północnej jezdni ulicy Braniborskiej do szerokości min. 5,5 m, umożliwiając tym samym wydzielenie obustronnych chodników o szerokości 3,5 m. Pozostała część pasa drogowego będzie zagospodarowana kostką kamienną w postaci opaski. Zjazdy na posesje będą zmiennej szerokości, dostosowanej do wymiarów bram wjazdowych na przyległe posesje. Dodatkowo, na prostopadłych dojściach z ciągów pieszych ul. Osikowej i ul. Cisowej pojawią się urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego w postaci barierek ulicznych. Słupki blokujące zlokalizowane będą w obrębie skrzyżowań z ul. Chobolańską i ul. Brzozową.

Podczas prowadzonych robót piesi będą skierowani na jedną stronę ulicy, a dla kierowców zostaną wprowadzone ograniczenia prędkości do 30km/h.

Wykonawca, firma BEN-BRUK Benedykt Chłap, podpisał umowę na kwotę 602 262,76 zł. Na realizację zadania będzie miał 90 dni kalendarzowych liczonych od dnia przekazania placu budowy.

przewiń do góry