×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

Zmiana organizacji ruchu na remontowanej ulicy w śródmieściu

opublikowano: 25.03.2020 10:24 · zmodyfikowano: 25.03.2020 10:26

Informujemy, że od najbliższego czwartku, od godzin porannych zmieni się organizacja ruchu w rejonie remontowanych ulic w śródmieściu. Oznacza to rozpoczęcie kolejnego etapu prac.

Do tej pory wyłączony z ruchu był jednokierunkowy odcinek ul. Bohaterów Getta Warszawskiego od al. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi. W czwartek dojdzie do tego odcinek ul. Królowej Jadwigi od ul. Małkowskiego do skrzyżowania z ul. Bohaterów Getta Warszawskiego, z częściowym wyłączeniem skrzyżowania.

Obecnie prowadzone są roboty na odcinku ul. Bohaterów Getta Warszawskiego od pl. Zgody do skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi. Rozebrana została nawierzchnia chodników i jezdni. Wykonawca wybudował już nowy ciąg pieszy z płyt kamiennych po stronie lewej, a do końca tygodnia powinny się zakończyć te same prace po drugiej stronie ulicy. Jednocześnie prowadzone są roboty związane z wykonywaniem wpustów kanalizacji deszczowej.

Przypominamy, że zakres robót budowlanych obejmuje w szczególności:

Na remontowanych fragmentach pojawią się nowe chodniki i nawierzchnie jezdni, zmieniona zostanie organizacja ruchu między innymi dzięki wprowadzeniu strefy 30. W miejscach narażonych na nieprzepisowe parkowanie pojazdów wykonane zostaną słupki zabezpieczające oraz ustawione zostaną donice i ławki. Dodatkowa zieleń i mała architektura sprawią, że okolice będą bardziej przyjazne dla mieszkańców.

Przetarg na przebudowę ulicy Ściegiennego, Bohaterów Getta Warszawskiego oraz ulicy Królowej Jadwigi na odcinku od ulicy Małkowskiego do ulicy Ściegiennego wygrała firma Elbud Szczecin.

Na zrealizowanie prac wartych 14 305 614,92 zł wykonawca ma 20 miesięcy od dnia przekazania placu budowy. Zadanie jest realizowane przez dwóch zamawiających — ZDiTM oraz ZWiK.

przewiń do góry