×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

Prace w śródmieściu postępują

opublikowano: 12.05.2020 18:32 · zmodyfikowano: 12.05.2020 18:34

Prace w śródmieściu postępują. Każdego dnia widać kolejne fragmenty, które zmieniają swoje oblicze. Zadanie pod nazwą „Przebudowa ulicy Ściegiennego, Boh. Getta Warszawskiego oraz ulicy Królowej Jadwigi na odcinku od ulicy Małkowskiego do ulicy Ściegiennego” rozłożone jest na cztery etapy.

Obecnie prowadzone są prace na odcinku ulicy Bohaterów Getta Warszawskiego od al. Wojska Polskiego do ulicy Królowej Jadwigi, gdzie wykonano wpusty uliczne wraz z podłączeniem do kanalizacji ogólnospławnej, ustawiono krawężniki i wykonano prawie wszystkie chodniki. Dodatkowo wykonawca dokonał rozbiórki kostki kamiennej w korycie przyszłej jezdni. Na odcinku ulicy Królowej Jadwigi w części od ulicy Małkowskiego do ulicy Bohaterów Getta Warszawskiego przebudowana jest już sieć wodociągowa, wykonane są wpusty uliczne wraz z podłączeniem do kanalizacji ogólnospławnej, krawężniki i prawie połowa chodników.

Przypominamy, że zakres robót budowlanych obejmuje w szczególności:

Na remontowanych fragmentach pojawią się nowe chodniki i nawierzchnie jezdni, zmieniona zostanie organizacja ruchu między innymi dzięki wprowadzeniu strefy 30. W miejscach narażonych na nieprzepisowe parkowanie pojazdów wykonane zostaną słupki zabezpieczające oraz ustawione zostaną donice i ławki. Dodatkowa zieleń i mała architektura sprawią, że okolice będą bardziej przyjazne dla mieszkańców.

Przetarg na przebudowę ulicy Ściegiennego, Bohaterów Getta Warszawskiego oraz ulicy Królowej Jadwigi na odcinku od ulicy Małkowskiego do ulicy Ściegiennego wygrała firma Elbud Szczecin.

Na zrealizowanie prac wartych 14 305 614,92 zł wykonawca ma 20 miesięcy od dnia przekazania placu budowy. Zadanie jest realizowane przez dwóch zamawiających — ZDiTM oraz ZWiK.

przewiń do góry