×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

Nowe rondo półturbinowe

opublikowano: 14.05.2020 17:41 · zmodyfikowano: 14.05.2020 20:25

W nocy z 15 na 16 maja na rondzie Hakena nastąpi wprowadzenie czasowej organizacji ruchu w postaci półturbiny. Rozwiązanie to od prawie roku funkcjonuje na rondzie Uniwersyteckim i pl. Grunwaldzkim.

Analiza ruchu drogowego na tych dwóch skrzyżowaniach półturbinowych, czyli pl. Grunwaldzkim oraz rondzie Uniwersyteckim wykazała zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych o około połowę, w porównaniu z tymi samymi okresami badawczymi z lat ubiegłych. W związku z tym, w nocy z dnia 15 na 16 maja planowane jest wprowadzenie podobnej organizacji ruchu na kolejnym rondzie — Hakena.

Na tarczy ronda wprowadzone zostaną segregacje pasów z prowadzeniem ich poszczególnych relacji. Natomiast przed rondami nie będzie wskazane, jaki pas należy przyjąć w zależności od wybranego przez siebie zjazdu ze skrzyżowania. Pas zewnętrzny (prawy) służyć będzie wyłącznie do skrętu w prawo. Pas centralny (środkowy) do skrętu w prawo bądź jazdy na wprost i pas wewnętrzny (lewy) wyłącznie do jazdy na wprost po okręgu. 

Oznakowanie poziome na rondach wprowadzone zostanie jako czasowe, koloru żółtego. Prace zostaną przeprowadzone przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w tym rejonie.

przewiń do góry