×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

Zmiany na placu Szarych Szeregów

opublikowano: 27.05.2020 13:35 · zmodyfikowano: 27.05.2020 13:58

szarych

W najbliższy poniedziałek zmieni się organizacja ruchu na przebudowywanym placu Szarych Szeregów. Zajęty będzie przejazd w kierunku al. Piastów, co wiąże się z innymi utrudnieniami dla kierowców i nowościami dla pasażerów komunikacji miejskiej. Ten etap będzie trwał około 1,5 miesiąca.

Organizacja ruchu

W tym etapie prace prowadzone będą w rejonie alei Piastów. W dalszym ciągu zajęty będzie wewnętrzny pas na rondzie, ale od poniedziałku udostępniony zostanie przejazd przez torowisko tramwajowe w ciągu ul. Piłsudskiego. W ramach zmian przejścia dla pieszych przez al. Piastów będą przesunięte w stronę ul. Jagiellońskiej. Na skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej i al. Piastów na relacji do pl. Szarych Szeregów dopuszczony zostanie manewr zawracania w stronę ronda.

Komunikacja miejska

Od 1.06.2020 do odwołania wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu al. Piastów od ul. Jagiellońskiej do pl. Szarych Szeregów oraz ruch kołowy na przejeździe przy al. Piastów. Jednocześnie wznowiony zostanie ruch tramwajowy od al. Wojska Polskiego do ul. Piłsudskiego. Wprowadzone zostają następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

O zadaniu

Zakres zmian na węźle „Szarych Szeregów” obejmuje między innymi całkowitą zmianę konstrukcji torów na trójwlotowej siatce rozjazdów, zabudowę torowiska wraz z przebudową przystanków w ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego (do jezdni placu Odrodzenia), przebudowę torowiska w al. Wojska Polskiego oraz al. Piastów z rozjazdami. W ramach prac wykonany zostanie także remont jezdni ronda pl. Szarych Szeregów oraz zagospodarowanie samej wyspy ronda i peronów przystankowych. Prace obejmą również sieć trakcyjną, system ogrzewania i sterowania zwrotnic, smarownice oraz częściowo uzbrojenie terenu. Układ relacji torowych na węźle trójwlotowym trójkątnym na pl. Szarych Szeregów pozostanie niezmieniony. Długość przebudowywanych torów to prawie 900 metrów toru pojedynczego.

Na pl. Szarych Szeregów prace postępują bardzo sprawnie. Gotowe jest torowisko w ciągu Piłsudskiego wraz z zabudową drogową. Widać już perony, wiaty, wygrodzenia peronów i ciągów pieszych oraz przejścia dla pieszych.

Przedmiotowe zadanie realizowane jest w ramach projektu pn.: „Przebudowa torowisk tramwajowych w Szczecinie — etap II” (umowa o dofinansowanie nr POIS.06.01.00-00-016/16-00) w ramach działania 6.1 Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach oś Priorytetowa VI Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

powiązane linie: 1, 4, 5, 7, 9, 11, 12, 87, 523, 524, 531

przewiń do góry