×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

Całkowite zamknięcie placu Szarych Szeregów

opublikowano: 09.06.2020 11:05 · zmodyfikowano: 09.06.2020 11:19 · wiadomość archiwalna

Długi weekend czerwcowy to zgodnie z planem czas na całkowite zamknięcie placu Szarych Szeregów. Ma to związek z układaniem nawierzchni. Kierowców prosimy o szczególną uwagę. Prace nie będą miały wpływu na komunikację tramwajową. Zmiana czeka natomiast linię 87.

Planowane na najbliższe dni zmiany:

Zmiana na linii 87 planowana na 11 czerwca — w kierunku przystanku „Podbórz” autobus od przystanku „Plac Zgody” pojedzie przez al. Wojska Polskiego, ul. Jagiellońską, ul. Rayskiego, pl. Grunwaldzki, al. Jana Pawła II do ul. Felczaka i dalej od przystanku „Odrowąża” stałą trasą. W kierunku przystanku „Dworzec Główny (Owocowa)” od przystanku „Felczaka” autobus pojedzie przez al. Wojska Polskiego, ul. Mickiewicza, al. Bohaterów Warszawy, ul. Jagiellońską do al. Wojska Polskiego i od przystanku „Plac Zgody” zgodnie z przebiegiem trasy. Na trasie objazdu obowiązują wszystkie przystanki. Kursy będą wykonywane zgodnie z obowiązującym w dzień świąteczny rozkładem jazdy.

Prace główne w tym etapie koncentrują się w rejonie przejazdu w kierunku alei Piastów. Gotowe jest torowisko w ciągu ulicy Piłsudskiego wraz z zabudową drogową. Widać już perony, wiaty, wygrodzenia peronów i ciągów pieszych oraz przejścia dla pieszych.

Przypominamy, że zakres zmian na węźle „Szarych Szeregów” obejmuje między innymi całkowitą zmianę konstrukcji torów na trójwlotowej siatce rozjazdów, zabudowę torowiska wraz z przebudową przystanków w ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego (do jezdni placu Odrodzenia), przebudowę torowiska w al. Wojska Polskiego oraz al. Piastów z rozjazdami. W ramach prac wykonany zostanie także remont jezdni placu Szarych Szeregów oraz zagospodarowanie samej wyspy ronda i peronów przystankowych. Prace obejmą również sieć trakcyjną, system ogrzewania i sterowania zwrotnic, smarownice oraz częściowo uzbrojenie terenu. Układ relacji torowych na węźle trójwlotowym trójkątnym na placu Szarych Szeregów pozostanie niezmieniony. Długość przebudowywanych torów to prawie 900 metrów toru pojedynczego.

Roboty wykonuje firma ZUE S.A. za kwotę 44 894.559,07 zł.

Przedmiotowe zadanie realizowane jest w ramach projektu pn.: „Przebudowa torowisk tramwajowych w Szczecinie — etap II” (umowa o dofinansowanie nr POIS.06.01.00-00-016/16-00) w ramach działania 6.1 Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach oś Priorytetowa VI Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko

powiązane linie: 87

przewiń do góry