×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

Kolejne zmiany w śródmieściu

opublikowano: 10.06.2020 11:57 · zmodyfikowano: 10.06.2020 12:41

W najbliższy poniedziałek wprowadzony zostanie kolejny etap czasowej organizacji ruchu w rejonie przebudowywanych ulic w śródmieściu. Zakłada on zamknięcie skrzyżowania ulic Bohaterów Getta Warszawskiego z Królowej Jadwigi.

Do tej pory prace były realizowane na ul. Bohaterów Getta Warszawskiego od al. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi, ale z wyłączeniem tego skrzyżowania. Od przyszłego poniedziałku będzie ono nieprzejezdne.

Na zamkniętym odcinku wykonano już wpusty uliczne wraz z podłączeniem do kanalizacji ogólnospławnej, ustawiono krawężniki i wykonano większość chodników. Wykonano także rozbiórki kostki kamiennej w korycie przyszłej jezdni, stabilizację wraz z warstwą kruszywa niezwiązanego. Obecnie wykonawca realizuje prace związane z budową przyłączy sanitarnych dla potrzeb STBS.

Przypominamy, że zakres robót budowlanych dla tego zadania obejmuje w szczególności:

Na remontowanych fragmentach pojawią się nowe chodniki i nawierzchnie jezdni, zmieniona zostanie organizacja ruchu między innymi dzięki wprowadzeniu strefy 30. W miejscach narażonych na nieprzepisowe parkowanie pojazdów wykonane zostaną słupki zabezpieczające oraz ustawione zostaną donice i ławki. Dodatkowa zieleń i mała architektura sprawią, że okolice będą bardziej przyjazne dla mieszkańców.

Przetarg na przebudowę ulicy Ściegiennego, Bohaterów Getta Warszawskiego oraz ulicy Królowej Jadwigi na odcinku od ulicy Małkowskiego do ulicy Ściegiennego wygrała firma Elbud Szczecin.

Na zrealizowanie prac wartych 14 305 614,92 zł wykonawca ma 20 miesięcy od dnia przekazania placu budowy. Zadanie jest realizowane przez dwóch zamawiających — ZDiTM oraz ZWiK.

przewiń do góry