×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

Ogródki na Jana Pawła II

opublikowano: 02.07.2020 13:46

Jeden pas ruchu dla samochodów i więcej miejsca na restauracyjne ogródki – to zmiany, które w najbliższych dniach zostaną wprowadzone na części al. Jana Pawła II. Apelujemy do kierowców o dostosowanie się do oznakowania, przestawienie samochodów  oraz zachowanie szczególnej ostrożności.

Wprowadzenie zmian w organizacji ruchu drogowego w ciągu al. Papieża Jana Pawła II, na odcinku od pl. Grunwaldzkiego do pl. Lotników ma na celu udostępnienie przestrzeni pasa drogowego pod działalność gastronomiczną. Odbywa się na prośbę tamtejszych restauratorów i stanowi element wsparcia dla lokalnych przedsiębiorców, borykających się z trudnościami w okresie epidemii koronawirusa.

Po wprowadzeniu zmian, ruch drogowy w kierunku od placu Grunwaldzkiego do pl. Lotników, na odcinku ok. 100 m, prowadzony będzie jednym, lewym pasem  (przyległym do alei Fontann). W dalszej części nastąpi odgięcie toru jazdy i przeniesienie go na pas prawy, z dostępem do wyznaczonych po prawej stronie miejsc postojowych. Ponadto na tym odcinku, aby częściowo zbilansować liczbę miejsc postojowych) zostaną wyznaczone nowe miejsca po stronie lewej (na lewym pasie jezdni).

Miejsce pod ogródki wyznaczone  będzie przed budynkami (na chodniku i miejscach parkingowych), natomiast ruch pieszych poprowadzony zostanie na wyłączonym, prawym pasie ruchu. Ciąg pieszy docelowo oddzielony będzie od pasa ruchu elementami małej architektury w postaci donic z kwiatami, czy ozdobnego wygrodzenia. Przez pierwszy okres (do trzech tygodni) ciąg pieszy może być dodatkowo oddzielony od pasa ruchu wygrodzeniem segmentowym,  stosowanym podczas imprez.

Część prac związanych ze zmianą w organizacji ruchu może się rozpocząć już w czwartek, dlatego  prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Prosimy również o nieparkowanie  na wyznaczonym odcinku ulicy. Zakaz zatrzymywania obowiązuje od 3 lipca (piątek) od godz. 12.00.  Prosimy kierowców o zastosowanie się do oznakowania.

Z obserwacji Referatu ds. organizacji ruchu UM wynika, że obciążenie relacji skrętu z pl. Grunwaldzkiego w al. Papieża Jana Pawła II jest porównywalne z obciążeniem skrętu z pl. Grunwaldzkiego w ul. Rayskiego, na której ruch w stronę ul. Wyzwolenia odbywa się jednym pasem. Oznacza to, że wprowadzone zmiany, szczególnie w okresie wakacyjnym, nie powinny przyczynić się do powstawania utrudnień w przejeździe i  zatorów. Prosimy jednak kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i uwagi w tym rejonie.

Utrzymanie nowej organizacji ruchu planowane jest do września – października br.

przewiń do góry