×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

Prace na ulicy Jarogniewa

opublikowano: 14.07.2020 13:42

Jarogniewa

Trwają prace na ulicy Jarogniewa. Pod koniec roku mieszkańcy będą tu mieli do dyspozycji nową jezdnię, chodniki i miejsca postojowe. Na razie jednak, szczególnie kierowcy, przyzwyczaili się do utrudnień związanych z prowadzonym zadaniem.

Realizacja prowadzona jest od skrzyżowania z ul. Świętoborzyców w kierunku ul. Wilczej. Wykonawca systematycznie prowadzi roboty rozbiórkowe starych nawierzchni, wykonuje kanalizację deszczową, usuwając równocześnie kolizje, przygotowuje koryto i wykonuje roboty konstrukcyjne chodników, parkingów i jezdni. Skomplikowanie zadania polega m.in. na tym, że w trakcie całego okresu trwania przebudowy, należy zapewnić nieskrępowany ruch pieszych i ich bezpieczeństwo na bardzo wąskich uliczkach.

Pierwszy etap czasowej organizacji ruchu zakłada zamknięcie ulicy Jarogniewa na odcinku od skrzyżowania z ulicą Księżnej Zofii do skrzyżowania z ulicą Świętoborzyców. W trakcie trwania robót wykonawca ma zapewnić ciągłość ruchu pieszego.

W ramach zadania przebudowana zostanie ulica Jarogniewa na odcinku od Świętoborzyców do Wilczej. Inwestycja obejmuje:

Termin realizacji to 6 miesięcy od dnia przekazania placu budowy, które odbyło się w maju. Umowa na kwotę 3 444 329,09 zł brutto została podpisana z firmą KRISTONE Krystian Suda.

przewiń do góry