×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

Kolejny etap prac w śródmieściu

opublikowano: 26.01.2021 12:47

W śródmieściu wykonawca rozpoczął wprowadzanie kolejnego etapu czasowej organizacji ruchu. Ta część obejmuje połowiczne zamknięcie odcinka Królowej Jadwigi od skrzyżowania z Bohaterów Getta Warszawskiego do ul. Piotra Ściegiennego.

W związku z prowadzonymi pracami wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy w kierunku Piotra Ściegiennego. Ul. Ściegiennego od strony al. Piastów stanie się ulicą ślepą i nie będzie już wjazdu w ul. Królowej Jadwigi.

W ramach prac na odcinku ulicy Bohaterów Getta Warszawskiego od Królowej Jadwigi do alei Piastów wykonano rozbiórkę nawierzchni jedni, istniejących chodników oraz wykonano większość warstw konstrukcyjne dla ciągów pieszych. Gotowe są wszystkie wpusty deszczowe wraz z włączeniem do kanalizacji ogólnospławnej. Wykonawca prowadzi prace przy budowie krawężnika drogowego po stronie zachodniej i warstw konstrukcyjnych chodnika po stronie wschodniej.

Na odcinku ulicy Królowej Jadwigi od Bohaterów Getta Warszawskiego do Ściegiennego po stronie północnej rozpoczęło się wykonywanie sieci wodociągowej.

Przypominamy, że zakres robót budowlanych dla tego zadania obejmuje w szczególności:

Na remontowanych fragmentach pojawią się nowe chodniki i nawierzchnie jezdni, zmieniona zostanie organizacja ruchu między innymi dzięki wprowadzeniu strefy 30. W miejscach narażonych na nieprzepisowe parkowanie pojazdów wykonane zostaną słupki zabezpieczające oraz ustawione zostaną donice i ławki. Dodatkowa zieleń i mała architektura sprawią, że okolice będą bardziej przyjazne dla mieszkańców.

Przetarg na przebudowę ulicy Ściegiennego, Bohaterów Getta Warszawskiego oraz ulicy Królowej Jadwigi na odcinku od ulicy Małkowskiego do ulicy Ściegiennego wygrała firma Elbud Szczecin.

Na zrealizowanie prac wartych 14 305 614,92 zł wykonawca ma 20 miesięcy od dnia przekazania placu budowy. Zadanie jest realizowane przez dwóch zamawiających — ZDiTM oraz ZWiK.

przewiń do góry