×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

Archiwum aktualnościRSS

Utrudnienia w ruchu 5 marca (03.03.2017)

Informujemy, że w związku z organizacją biegu „SANPROBI — Bieg kobiet” w najbliższy weekend mogą wystąpić utrudnienia w ruchu w rejonie Jasnych Błoni. Prosimy kierowców i pieszych o szczególną uwagę. Pasażerów informujemy, że w niedzielę 5 marca autobus linii 67 pojedzie częściowo zmienioną trasą .

Przemarsz — utrudnienia w ruchu (01.03.2017)

Informujemy, że dzisiaj, tj. 1 marca w godzinach 19:30-21:30 odbędzie się przemarsz ulicami: pl. Orła Białego — Grodzka — Sołtysia — Wyszyńskiego — al. Niepodległości — pl. Żołnierza Polskiego — al. Wyzwolenia — pl. Rodła — Piłsudskiego — pl. Grunwaldzki. Związane jest to z upamiętnieniem Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ulice będą zamykane dynamicznie w miejscach przemarszu. Komunikacja miejska może mieć w związku z tym opóźnienia.

Nowe schody na ulicy Wojciechowskiego (01.03.2017)

Trwają prace związane z remontem schodów przy ulicy Wojciechowskiego. Po ich zakończeniu zdecydowanie poprawi się nie tylko komfort i bezpieczeństwo pieszych, ale także walor estetyczny. Po nowych schodach spacerować będzie można wiosną.

Wznowienie prac na skrzyżowaniu przy ulicy Hangarowej (28.02.2017)

Ponownie rozpoczynają się prace na ważnym węźle komunikacyjnym w Szczecinie. Informujemy, że w środę w godzinach porannych zostanie wprowadzony na ulicy Hangarowej kolejny etap czasowej organizacji ruchu. Zmianie ulegnie w związku z tym także lokalizacja przystanku „Bagienna”. Prosimy kierowców i pasażerów o szczególną uwagę. Od środy 1 marca przystanek „Bagienna” w kierunku przystanku „Jaśminowa ZUS” dla linii 64, 65, 66, 71, 79, 93, 856, 896, 531, 532, 533 zostanie przesunięty o około 50 metrów w kierunku ronda Ułanów Podolskich.

6 ton śmieci każdego dnia (28.02.2017)

Każdego dnia pracownicy ZDiTM zbierają z ulic naszego miasta około 6 ton odpadów. W ramach robót publicznych codziennie swoje zadania wykonuje ponad 60 osób, które dbają o utrzymanie czystości pasa drogowego i terenów miejskich. Oprócz tego na chodnikach i ścieżkach rowerowych można spotkać specjalne zamiatarki.

Zgromadzenia publiczne (27.02.2017)

Informujemy, że w dniach 27.02, 6.03, 13.03, 20.03, 27.03 w godzinach 17:20-20:20 zaplanowane jest zgromadzenie publiczne na placu Grunwaldzkim. Wybrane miejsce nie tamuje ruchu ulicznego i znajduje się w oddaleniu od torów tramwajowych, jednak prosimy kierowców o szczególną uwagę, ponieważ może pojawić się wzmożony ruch pieszych w rejonie zgromadzenia.

Przebudowa ulicy Kwiatowej coraz bliżej (23.02.2017)

W ramach umowy na przebudowę ulicy Kwiatowej wykonawca zobowiązany będzie do przeprowadzenia prac budowlanych, a także uzyskania odpowiednich uzgodnień. Zmiany na ulicy Kwiatowej obejmować będą przebudowę chodników, jedni i miejsc postojowych, oświetlenia ulicznego, odwodnienia i kolidującego uzbrojenia. Pojawi się dodatkowa zieleń i mała architektura. Będzie wygodniej i bezpieczniej także dla pasażerów komunikacji miejskiej.

Uchwała Krajobrazowa Miasta Szczecin 2017 — konsultacje (03.02.2017)

W dniach 8-28 lutego odbędą się konsultacje projektu Uchwały Krajobrazowej Miasta Szczecin 2017. Z dokumentem można się będzie zapoznać w siedzibie Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie przy ul. Klonowica 5 (pokój 17), 71-241 Szczecin w godzinach od 8:00 do 15:00 oraz na Portalu Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Szczecin pod adresem www.geoportal.szczecin.pl.

Jaśniej na niebezpiecznych przejściach dla pieszych (01.02.2017)

Zdecydowanie jaśniej zrobiło się na 9 przejściach dla pieszych. Zakończyły się prace związane w montażem specjalnych naświetlaczy w miejscach szczególnie niebezpiecznych. Teraz przejście na drugą stronę jezdni jest bardziej komfortowe, a sytuacji zagrażających życiu pieszych będzie dużo mniej.

Zmiany w ZDiTM (26.01.2017)

Nowy rok i nowe zadania przyniósł w Zarządzie Dróg i Transportu Miejskiego zmiany. Duży nacisk zostanie położony na współpracę z Radami Osiedli. Szczeciński Budżet Obywatelski, działania drogowe, komunikacyjne, związane z utrzymaniem czystości oraz wsłuchiwanie się w potrzeby mieszkańców naszego miasta — to dla nas priorytet. Od 1 lutego powołane zostanie nowe stanowisko Pełnomocnika ds. współpracy z Radami Osiedli.

przewiń do góry