×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

Archiwum aktualnościRSS

Zmiany w ZDiTM (26.01.2017)

Nowy rok i nowe zadania przyniósł w Zarządzie Dróg i Transportu Miejskiego zmiany. Duży nacisk zostanie położony na współpracę z Radami Osiedli. Szczeciński Budżet Obywatelski, działania drogowe, komunikacyjne, związane z utrzymaniem czystości oraz wsłuchiwanie się w potrzeby mieszkańców naszego miasta — to dla nas priorytet. Od 1 lutego powołane zostanie nowe stanowisko Pełnomocnika ds. współpracy z Radami Osiedli.

O zachodzie słońca zrobi się jaśniej (25.01.2017)

Ponad 2100 metrów kabla, 31 słupów i opraw oświetleniowych i zrobiło się jaśniej. W środę wraz z istniejącym już oświetleniem ulicznym, zgodnie z zegarem astronomicznym, włączone zostały także nowe lampy przy ulicy Bogumińskiej.

Wymiana ciepła także na przystanku (25.01.2017)

Masz niepotrzebną kurtkę, czapkę lub rękawiczki? Od dzisiaj można je zostawić na wieszaku pod wiatą przystankową koło dworca Szczecin Główny. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego oraz AMS, jako właściciel wiaty przyłączyli się do akcji Wymiana Ciepła.

Nowe rondo poprawi bezpieczeństwo (20.01.2017)

W najbliższych dniach rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ulic Przelotowej, Łubinowej, Nałkowskiej i Handlowej. Przekazany został plac budowy, a wykonawca czeka tylko na sprzyjające warunki atmosferyczne, żeby poprawić płynność i bezpieczeństwo ruchu w tym miejscu.

Chwila nieuwagi może zakończyć się tragicznie (19.01.2017)

Tylko od początku roku w Szczecinie doszło do 9 kolizji z udziałem tramwaju i samochodu. Ostatnia, wyglądająca bardzo niebezpiecznie, miała miejsce dzisiaj w godzinach porannych na ulicy Żołnierskiej. Według relacji motorniczego powodem było wymuszenie pierwszeństwa przez dostawcze auto przejeżdżające przez torowisko. Dokładne przyczyny zdarzenia wyjaśnia policja.

Sezon na dziury w drodze (17.01.2017)

Zimą warunki atmosferyczne powinny przede wszystkim cieszyć, niestety duże spadki temperatur i wielokrotne w ciągu doby przechodzenie temperatury przez 0° w dół i w górę, przysparzają wielu problemów. Nastał sezon na powstawanie dziur. Apelujemy do kierowców o szczególną uwagę w sytuacji, gdy zauważą ubytek w jezdni lub drogowców naprawiających szkody, które wyrządziła zima.

Świet(l)ny Szczecin — konkurs (13.01.2017)

Za oknami zima w pełnej okazałości. Klimatu dodają przepiękne ozdoby świąteczne, które można znaleźć niemal w każdej części Szczecina. Doskonale prezentują się także na zdjęciach, które nadesłano w ramach konkursu zorganizowanego przez ZUK i ZDiTM.

Prace w ramach Akcji Zima (13.01.2017)

Trwają prace w ramach Akcji Zima. Od wczesnych godzin porannych na naszych ulicach pracują pługi i paskarki. W tej chwili w Szczecinie na drogach można spotkać ponad 20 różnych wozów, a także kilkadziesiąt osób usuwających skutki trudnych warunków atmosferycznych.

Drogowe podsumowanie roku (11.01.2017)

W 2016 roku wyremontowano w ramach bieżącego utrzymania prawie 240 tysięcy metrów kwadratowych dróg i chodników. Jest to powierzchnia zbliżona do 33 pełnowymiarowych boisk piłkarskich. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego przeznaczył tylko na ten cel blisko 20 milionów złotych. Nawierzchnia zmieniła się na 30 różnych ulicach.

Zima nie zaskoczyła drogowców (05.01.2017)

Trwa usuwanie skutków opadów śniegu, intensywne prace w ramach Akcji Zima trwają od środowego popołudnia. W Szczecinie wszystkie główne drogi są przejezdne, a na ulicach wciąż pracuje ponad 20 pojazdów i kilkadziesiąt osób.

przewiń do góry