Wiosenna już prawie gotowa

opublikowano: · informacja archiwalna

Kończą się prace przy przebudowie drogi, która ma poprawić połączenie północ – południe, łącząc dzielnicę Dąbie z osiedlami Słoneczne, Bukowe, Majowe. Inwestycja poprawi komfort i bezpieczeństwo pieszych i kierowców, a także usprawni dostęp do przebudowanej ulicy Andrzeja Struga. Wiosenna już prawie gotowa, otwarcie za 3 tygodnie.

Powstały już jezdnie od ulicy Struga do Jesiennej. Obecnie trwa wykonywanie prac związanych z etapem drugim, przy przejeździe kolejowym oraz prace brukarskie i wykończeniowe. Przebudowa miała zakończyć się 22 września. Niestety ze względu okoliczności niezależne od wykonawcy termin zostanie przesunięty o 18 dni czyli do 10 października. Powodem jest awaria istniejącej sieci wodociągowej.

W ramach przebudowy ulicy Wiosennej wykonane zostały dwie jednie, chodniki, ścieżki rowerowe, oraz oświetlenie uliczne. Prace nie ominęły także skrzyżowań i zjazdów na tym odcinku drogi. Po otwarciu ulicy poprawi się skomunikowanie prawobrzeżnych dzielnic, a przede wszystkim bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Łatwiejszy będzie dostęp mieszkańców Dąbia do obiektów handlowych i usługowych znajdujących się w tej części miasta, a także mieszkańców osiedli sąsiadujących z ul. Struga, do dworca PKP i trenów rekreacyjno – sportowych, okolic lotniska i jeziora Dąbie.

Wartość umowy wynosi 7 569 959,71 PLN (brutto). Łączna długość przebudowanego odcinka to 570m.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Jerzy Owsiak na placu WOŚP

Dzisiaj odbyło się oficjalne odsłonięcie tabliczek z nazwą nowego placu. W wydarzeniu osobiście udział wziął prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Długi weekend wykorzystaj na zwiedzanie

Przed nami kilka wolnych dni, w trakcie których można wybrać się na wycieczkę po Szczecinie i okolicach. Polecamy wypady nad wodę oraz korzystanie z infrastruktury, która czeka na turystów.

Arkonka otwiera sezon

Tradycyjnie, już od 1 czerwca wszystkich miłośników wodnych i słonecznych kąpieli zapraszamy na „szczecińską Majorkę”.