Trwa liczenie pojazdów na przejazdach

opublikowano: · informacja archiwalna

Trwa pomiar ruchu na wybranych przejazdach kolejowych w naszym mieście. W 10 różnych miejscach liczone są wszystkie pojazdy — samochody, autobusy, motocykle i rowery.

Wykonanie pomiarów natężenia ruchu drogowego na przejazdach kolejowych przeprowadzone jest zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 30 października 2015 roku w prawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać skrzyżowania linii kolejowych oraz bocznic z drogami i ich usytuowanie (Dz.U. 2015 r. poz. 1744).

Pomiary należy przeprowadzać w miesiącach kwiecień-maj lub wrzesień-październik, w ciągu dwóch kolejnych dób (wtorek i środa lub środa i czwartek). W Szczecinie liczenie pojazdów odbywa się 4-5 oraz 11-12 października na ulicach Cukrowej, Witkiewicza, Bałtyckiej, Świętojańskiej, Pomorskiej, Tczewskiej, Goleniowskiej, Kablowej i Lipowej. Równolegle swoje pomiary będą prowadzili także pracownicy kolei.

Podczas liczenia uwzględnione zostaną wszystkie pojazdy przekraczające przejazd kolejowo-drogowy, łącznie z rowerami i motorowerami. Średnie dobowe natężenie ruchu oblicza się jako średnią arytmetyczną z pomiarów przeprowadzonych w ciągu dwóch dób.

Przeprowadzone badania pozwolą na wprowadzenie ewentualnych zmian na przejazdach oraz w rejonie skrzyżowań i poprawę bezpieczeństwa.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Komunikacja po meczu Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze

W związku z organizacją meczu Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze w dniu 25.05.2024 r.  godz. 17:30 nastąpią zmiany funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Poznaj program otwarcia Fabryki Wody

Pozostał tydzień do otwarcia Fabryki Wody. Baseny, zjeżdżalnie, sauny, odkrywanie świata nauki w Edukatorium – jednym słowem, mnóstwo świetnej zabawy. Poznajcie program weekendu otwarcia.

Przed nam Dni Samorządu 2024

Przypominamy. Już za kilka dni kolejna odsłona wydarzenia, które ma inspirować młodzież do działania na rzecz lokalnych społeczności. Tym razem pod hasłem „Komunikacja przyszłości – budowanie relacji w świecie 5.0”.