Kuśnierska nabiera kształtu

opublikowano: · informacja archiwalna

Wyjątkowe miejsce na podzamczu odzyskuje swój urok. Na ulicy Kuśnierskiej wykonana została jezdnia z kostki kamiennej, pojawiły się także wyjątkowe schody. Już widać, że odtworzona zostaje historyczna geometra i stylistyka tego miejsca. W najbliższą środę roboty rozpoczną się na odcinku od ulicy Grodzkiej do Farnej.

Nawierzchnia wykonywana jest z kostki kamiennej ciętej w trzech różnych barwach: szarej, czerwonej i różowej, a chodniki z płyt kamiennych o wymiarach 1 m × 0,5 m. 

Przestrzeń będzie bardziej przyjazna dla turystów i mieszkańców dzięki kilku zmianom. W dolnej części ulicy zaprojektowane zostały schody z kamiennych bloków. Na stopniach przy zejściu w kierunku ulicy Panieńskiej pojawią się siedziska z desek ze sztucznego drewna. Przyjemniej zrobi się także dzięki 15 donicom z nasadzeniami i nowemu, stylizowanemu oświetleniu.

Po przebudowie ulica Kuśnierska w dalszym ciągu będzie jednokierunkowa, ale ze „strefą zamieszkania” i obowiązującymi w niej szczególnymi przepisami ruchu drogowego — pierwszeństwo pieszych przed pojazdami, ograniczenie prędkości do 20 km/h, zakaz parkowania na jezdni i chodniku. Skrzyżowania z ulicą Grodzką i z ulicą Rycerska będą skrzyżowaniami równorzędnym.

Wykonawcą jest firma Budimex S.A., koszt inwestycji to 2 095 416,39 zł, prace potrwają do końca listopada tego roku.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Poznaj program otwarcia Fabryki Wody

Pozostał tydzień do otwarcia Fabryki Wody. Baseny, zjeżdżalnie, sauny, odkrywanie świata nauki w Edukatorium – jednym słowem, mnóstwo świetnej zabawy. Poznajcie program weekendu otwarcia.

Przed nam Dni Samorządu 2024

Przypominamy. Już za kilka dni kolejna odsłona wydarzenia, które ma inspirować młodzież do działania na rzecz lokalnych społeczności. Tym razem pod hasłem „Komunikacja przyszłości – budowanie relacji w świecie 5.0”.

Kwietne dywany i wieże powróciły

Ponad 25 tys. kolorowych roślin zapełniło w tym roku miejskie kwietniki i ozdobne wieże. Niezwykły kwietny dywan, wykonany przez Zakład Usług Komunalnych, można podziwiać przed Pomnikiem Czynu Polaków.