Kolejne liczniki czasu światła

opublikowano: · informacja archiwalna

Na trzech kolejnych skrzyżowaniach pojawiły się liczniki czasu światła. Nowe urządzenia funkcjonują na ulicy Europejskiej. Kierowcy wiedzą dzięki nim, kiedy włączy się światło czerwone lub ile czasu będą jeszcze czekać na zielone. Urządzenia montowane są w naszym mieście od kilku lat i cieszą się dobrą opinią wśród kierowców i pieszych.

W Szczecinie liczniki czasu światła można spotkać na 36 skrzyżowaniach, łącznie urządzeń jest ponad 200. W czwartek zakończył się montaż na skrzyżowaniu ulic Europejskiej — Bronowickiej — Krakowskiej, Europejskiej — Zbójnickiej oraz Europejskiej — Wrocławskiej.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Poznaj program otwarcia Fabryki Wody

Pozostał tydzień do otwarcia Fabryki Wody. Baseny, zjeżdżalnie, sauny, odkrywanie świata nauki w Edukatorium – jednym słowem, mnóstwo świetnej zabawy. Poznajcie program weekendu otwarcia.

Przed nam Dni Samorządu 2024

Przypominamy. Już za kilka dni kolejna odsłona wydarzenia, które ma inspirować młodzież do działania na rzecz lokalnych społeczności. Tym razem pod hasłem „Komunikacja przyszłości – budowanie relacji w świecie 5.0”.

Kwietne dywany i wieże powróciły

Ponad 25 tys. kolorowych roślin zapełniło w tym roku miejskie kwietniki i ozdobne wieże. Niezwykły kwietny dywan, wykonany przez Zakład Usług Komunalnych, można podziwiać przed Pomnikiem Czynu Polaków.