71 tysięcy aut na dobę na ważnym skrzyżowaniu

opublikowano: · informacja archiwalna

Ponad 71 tysięcy aut na dobę pokonuje jedno z najważniejszych skrzyżowań w Szczecinie. Kończy się remont, trwają ostatnie prace i porządkowanie węzła komunikacyjnego Struga — Hangarowa — Gryfińska.

Szczególnie w godzinach szczytu komunikacyjnego dojazd do sygnalizacji świetlnej był utrudniony przez na martwe pole i kończący się jeden z pasów do jazdy na wprost. Po przebudowie zniknął największy problem kierowców w tym rejonie, a jednocześnie jeden z głównych powód korków. Oczywiście ze względu na ilość aut poruszających się w tym rejonie całkowite wyeliminowanie zatorów jest niemożliwe, ale płynność ruchu zdecydowanie się zwiększy.

W ramach remontu jezdni wymieniono nawierzchnię, wykonano wzmocnienia konstrukcji na całej szerokości, wyregulowano krawężniki, poszerzono jezdnię południowego wlotu ulicy Gryfińskiej na skrzyżowanie wraz ze wzmocnieniem konstrukcji jezdni oraz korektą przebiegu wyspy dzielącej jezdnie, przeprojektowano przebieg i wzmocnienie jezdni łącznika pomiędzy ul. Gryfińską a ul. Struga.

Oprócz tego w ramach zmian wyremontowane zostały chodniki i przebudowane oświetlenie uliczne. Na przejściach dla pieszych pojawiło się oznakowanie rozpoznawalne przez niewidomych i niedowidzących — elementy ze specjalnymi wypustkami w kolorach białym i żółtym.

Prace wykonuje firma Eurovia Polska S.A. za kwotę 2 977 000 zł. Odbiory końcowe planowane są w najbliższych dniach.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Edukatorium Fabryki Wody – tu porwie was wir nauki

Nauka wcale nie musi być nudna. Wprost przeciwnie, może angażować, fascynować, zachęcać do odkrywania tajemnic świata – tego właśnie doświadczycie w Edukatorium Fabryki Wody.

W Szczecinie powstanie kolejny duży zakład produkcyjny

Następny wielki zakład produkcyjny powstanie na terenie naszego miasta.

Kolejny pies zamknięty w samochodzie. Strażnicy uwolnili zwierzaka

Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Apelujemy, aby nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt.