Powstaje nowy chodnik na prawobrzeżu

opublikowano: · informacja archiwalna

Trwa budowa oraz remont nawierzchni chodnika na ul. Gryfińskiej, na odcinku od ul. Struga do ul. Hangarowej (bocznej). Mieszkańcy tego obszaru zyskają bezpieczną i wygodną drogę dla pieszych.

Przy północnej nitce ul. Gryfińskiej powstaje około 650-metrowy odcinek chodnika. Zakres robót obejmuje m.in. rozbiórkę starych chodników wraz z podbudową, usunięcie zjazdów z kostki kamiennej, docinanie istniejącej nawierzchni bitumicznej, roboty ziemne, wykonanie warstw wzmacniających, ułożenie nawierzchni z kostki brukowej betonowej i płyt chodnikowych, wyrównanie przyległego terenu i obsianie go trawą. W obszarze przejść dla pieszych zastosowane zostaną specjalne płytki ze znacznikami i wypustkami. 

Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa pieszych. W związku z budową i remontem chodnika wytyczone zostanie także nowe przejście dla pieszych w rejonie skrzyżowania z ul. Hangarową oraz uzupełnione zostanie oznakowanie na skrzyżowaniu ul. Hangarowej i Gryfińskiej. Wykonawca, firma J. Rosiek, D. Sobczyński ma czas do końca lipca. Koszt prac to 357 tys. zł.

Ze względu na zwężenie skrajni poziomej jezdni przy ul. Gryfińskiej na całym odcinku robót obowiązuje czasowe ograniczenie prędkości do 40 km/h. Kierowców prosimy o zachowanie szczególnej uwagi.    


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Edukatorium Fabryki Wody. Tu porwie was wir nauki!

Nauka wcale nie musi być nudna. Wprost przeciwnie, może angażować, fascynować, zachęcać do odkrywania tajemnic świata – tego właśnie doświadczycie w Edukatorium Fabryki Wody.

W Szczecinie powstanie kolejny duży zakład produkcyjny

Następny wielki zakład produkcyjny powstanie na terenie naszego miasta.

Kolejny pies zamknięty w samochodzie. Strażnicy uwolnili zwierzaka

Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Apelujemy, aby nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt.