Ulica Bogusława X zyska nową jakość

opublikowano: · informacja archiwalna

Nowe chodniki i jezdnia, uspokojony ruch, elementy małej architektury, zieleń. Ulica Bogusława X zyska nową jakość. 29 września wieczorem planowana jest zmiana organizacji ruchu na remontowanym odcinku. 

Jezdnia ul. Bogusława X zostanie wykonana z granitowej kostki, a chodniki zostaną „uwolnione” od aut. Ulica po przebudowie pozostanie dwukierunkowa, utworzone zostaną równoległe miejsca parkingowe. Pojawią się też elementy małej architektry i zieleń.

Po przebudowie skrzyżowanie ulic Bogusława X i Małkowkiego będzie wyniesione, dzięki czemu ruch zostanie tu uspokojony. Zmieni się również organizacja ruchu, będzie to skrzyżowanie równorzędne. Modernizowany odcinek zostanie objęty strefą „tempo 30”. Piesi będą mogli pokonywać jezdnię w dowolnym miejscu (poza przejściami przy ul. Krzywoustego i pl. Zgody, gdzie istnieje sygnalizacja świetlna).

Prace potrwają cztery miesiące, a planowany czas ich zakończenia to 25 stycznia 2018. Przebudowa jest pierwszym etapem zadania zaplanowanego na najbliższe lata „Kompleksowa modernizacja chodników, miejsc parkingowych i nawierzchni dróg w kwartale ulic: Królowej Jadwigi, Małkowskiego, Bugusława, Bohaterów Getta Warszawskiego, Ściegiennego”.

Uwaga na utrudnienia!

Wykonawca, firma Eurovia Polska S.A. przejął już plac budowy, a pierwsze zmiany w tymczasowej organizacji ruchu w wejdą w życie w piątek (29 września) po godz. 18. Wówczas wyłączony z ruchu zostanie odcinek ul. Bogusława X od pl. Zgody do Małkowskiego. Koszt to 5,59 mln zł.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Edukatorium Fabryki Wody. Tu porwie was wir nauki!

Nauka wcale nie musi być nudna. Wprost przeciwnie, może angażować, fascynować, zachęcać do odkrywania tajemnic świata – tego właśnie doświadczycie w Edukatorium Fabryki Wody.

W Szczecinie powstanie kolejny duży zakład produkcyjny

Następny wielki zakład produkcyjny powstanie na terenie naszego miasta.

Kolejny pies zamknięty w samochodzie. Strażnicy uwolnili zwierzaka

Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Apelujemy, aby nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt.