Szczecin stawia na ekologię

opublikowano: · informacja archiwalna

W miejskim powietrzu będzie mniej spalin! Szczecin ekologicznie modernizuje swoją flotę pojazdów i kupuje kolejne auta elektryczne. Ponadto w naszym mieście powstaną trzy ogólnodostępne stacje szybkiego ładowania pojazdów o napędzie elektrycznym. Dzięki temu mieszkańcy będą mieli lepsze możliwości naładowania aut!

Dzięki stacjom szybkiego ładowania, uzupełnienie energii w akumulatorze do poziomu 80 proc. zajmie niespełna 30 minut. W warunkach miejskich oznacza to około 150 km jazdy w cenie 6 zł za sto kilometrów. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej, dostawę, posadowienie, przyłączenie do sieci elektroenergetycznej oraz uruchomienie trzech stacji szybkiego ładowania pojazdów. Obecnie analizowane są złożone oferty. Stacje powinny się pojawić na początku przyszłego roku. Samochody naładujemy w punktach: przy ul. Klonowica, Felczaka, Tetmajera. Będą one ogólnodostępne i darmowe.

Ze stacji szybkiego ładowania korzystać będą mogli wszyscy posiadacze aut elektrycznych, a tych także w miejskiej flocie będzie coraz więcej. ZDiTM planuje zakupić kolejne cztery samochody ekologiczne. W poniedziałek otwarto oferty zamówienia publicznego „Zakup i dostawa 4 szt. fabrycznie nowych kompletnych wolnych od wad konstrukcyjnych, materiałowych i wykonawczych samochodów osobowych o napędzie w 100% elektrycznym wraz z akumulatorami”. Oferty są analizowane. Tym razem do Szczecina mają przyjechać auta typu hatchback lub kombi-van. Dostawca będzie miał 60 dni od momentu podpisania umowy na przekazanie pojazdów.

Jedno z zakupionych aut będzie do dyspozycji pracowników ZDiTM, a trzy — Domów Pomocy Społecznej. Przypomnijmy, że w lipcu do Szczecina trafiły już pierwsze cztery takie pojazdy — auta marki Nissan Leaf. Z dwóch korzysta ZDiTM, a pozostałych placówki oświaty.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Wykonawca przebudowy placu Orła Białego wybrany

Firma Budowlano-Usługowa MTM S.A. została wybrana na wykonawcę przebudowy placu Orła Białego. Zgodnie ze złożoną ofertą, koszt prac ma wynieść 16 426 480,48 zł brutto.

Uwaga! Od środy możliwe utrudnienia w ruchu drogowym

Marsz w środę i procesje w czwartek - z tych powodów możemy spodziewać się utrudnień w ruchu i wstrzymania komunikacji miejskiej w Szczecinie.

Wielkie żagle wracają do Szczecina. Wiemy, kto zagra na finale TSR!

Po 7 latach wielkie żaglowce wracają do Szczecina. W dniach 2-5 sierpnia u stóp Wałów Chrobrego, na Łasztowni a przede wszystkim na wodzie rozegra się finał regat The Tall Ships Races.