Od stycznia ulicą Wróblewskiego tylko w jedną stronę

opublikowano: · informacja archiwalna

W ciągu ul. Wróblewskiego na Pogodnie zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Obowiązywać będzie na całym odcinku od ul. Witkiewicza do ul. Wandy. Po zmianie organizacji ruchu w ulicę będzie można wjechać jedynie od strony Witkiewicza, co jednak nie wpłynie w żaden sposób na pozostałe relacje na tym skrzyżowaniu. Dodatkowa informacja dla kierowców na temat nowej organizacji pojawi się również od strony ulicy Wita Stwosza.

Zmiana organizacji ruchu to odpowiedź na zgłoszenia mieszkańców, którzy apelowali o uporządkowanie parkowania i wprowadzenie ruchu jednokierunkowego w tym miejscu. Zaproponowane rozwiązanie pozwoli na utrzymanie sprawnej komunikacji na obszarze całego kwartału, ograniczonego ulicami: Poniatowskiego, Czorsztyńską, Mickiewicza, Witkiewicza. Postój pojazdów na ulicy Wróblewskiego będzie możliwy po obu stronach jezdni jedynie w miejscach, w których nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa i utrudnień w ruchu zarówno dla kierowców, jak i dla pieszych.

Wprowadzenie zmian w organizacji ruchu drogowego planowane jest w pierwszym tygodniu stycznia.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Pierwsze podziemne pojemniki na odpady komunalne na Starym Mieście

Trzy podziemne pojemniki na szkło, tworzywa sztuczne i papier zostaną zainstalowane przy ul. Księcia Mściwoja II.

Światowy Dzień Ziemi. Co zostawimy naszym dzieciom?

Światowy Dzień Ziemi, który przypada na 22 kwietnia to doskonały czas na refleksję.

LIX zwyczajna sesja Rady Miasta Szczecin

Kąpieliska, miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, zmiany w zasadach używania symboli Miasta. Między innymi takimi tematami zajmą się szczecińscy radni podczas ostatniej sesji Rady Miasta VIII kadencji.