Przebudowa ul. Arkońskiej — organizacja ruchu

opublikowano: · informacja archiwalna

Od 15 lutego br. od godz. 8:30 planowane jest rozpoczęcie kolejnego etapu prac przygotowawczych związanych z przebudową ul. Arkońskiej w Szczecinie. W związku z powyższym wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu uniemożliwiająca wjazd w ul. Arkońską od strony al. Wojska Polskiego.

W czwartek po porannym szczycie komunikacyjnym zamknięty dla ruchu ogólnego zostanie odcinek od al. Wojska Polskiego do kąpieliska Arkonka. Brak wjazdu w ul. Arkońską od strony al. Wojska Polskiego obowiązywać będzie przez 18 miesięcy. Otwarty na około 14 dni zostanie natomiast odcinek od ul. Wojciechowskiego do kąpieliska Arkonka. Prace przygotowawcze polegać będą m.in. na wycince drzew na całej długości planowanej przebudowy. Po tym okresie całkowicie dla ruchu zostanie zamknięty odcinek ul. Arkońskiej od ul. Wojciechowskiego do al. Wojska polskiego również na okres 18 miesięcy.

Dodatkowo w drugiej połowie lutego mogą wystąpić utrudnienia w ciągu al. Wojska Polskiego związane z wykonaniem przejazdów tymczasowych przez pasy międzyjezdne, oraz prac instalatorskich.

Objazdy i zmiany w programach sygnalizacji świetlnej

W związku z zamknięciem poszczególnych odcinków ulicy Arkońskiej nadal pozostają wytyczone objazdy ulicami:

  • Trasa Średnicowa (Wszystkich Świętych) — Niemierzyńska — Papieża Pawła VI — Zaleskiego — al. Wojska Polskiego.
  • Na skrzyżowaniach ul. Wszystkich Świętych — Arkońska, Niemierzyńska — Papieża Pawła VI, Zaleskiego — Moczyńskiego — Wyspiańskiego, Zaleskiego — al. Wojska Polskiego przeprogramowane zostaną programy sygnalizacji świetlnej wydłużające nadawanie sygnału zielonego na relacjach objazdowych.
  • Na skrzyżowaniu ul. Papieża Pawła VI z ul. Słowackiego i ul. Zaleskiego obowiązuje nowa organizacja ruchu w postaci minironda, dzięki czemu ułatwiony jest wjazd pojazdów na skrzyżowanie z relacji ul. Papieża Pawła VI.

Większe zmiany w czasowej organizacji ruchu planowane są dopiero od marca. Dokładne terminy, zakres prac i utrudnień jak również wynikające z przebudowy zmiany w komunikacji miejskiej zostaną podane w następnych komunikatach.

Przebudowa ul. Arkońskiej planowana jest na okres 18 miesięcy.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Poznaj program otwarcia Fabryki Wody

Pozostał tydzień do otwarcia Fabryki Wody. Baseny, zjeżdżalnie, sauny, odkrywanie świata nauki w Edukatorium – jednym słowem, mnóstwo świetnej zabawy. Poznajcie program weekendu otwarcia.

Przed nam Dni Samorządu 2024

Przypominamy. Już za kilka dni kolejna odsłona wydarzenia, które ma inspirować młodzież do działania na rzecz lokalnych społeczności. Tym razem pod hasłem „Komunikacja przyszłości – budowanie relacji w świecie 5.0”.

Kwietne dywany i wieże powróciły

Ponad 25 tys. kolorowych roślin zapełniło w tym roku miejskie kwietniki i ozdobne wieże. Niezwykły kwietny dywan, wykonany przez Zakład Usług Komunalnych, można podziwiać przed Pomnikiem Czynu Polaków.