Po majówce rozpoczynamy wymianę nawierzchni — na pierwszy ogień ulica Gryfińska

opublikowano: · informacja archiwalna

Pogoda sprzyja, a temperatury są coraz wyższe, dlatego rozpoczynamy prace związane z wymianą nawierzchni. Po weekendzie majowym kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na ulicy Gryfińskiej.

Od 6 maja na ulicy Gryfińskiej prowadzone będą roboty drogowe polegające na wymianie nawierzchni bitumicznej w godzinach wieczornych i nocnych (18:00-6:00). Prace rozpoczną się po godzinie 21:00. Remontem objęty będzie odcinek od ulicy Struga do wiaduktu na ulicy Batalionów Chłopskich. W ramach prac planowane jest frezowanie nawierzchni, regulacja infrastruktury podziemnej, ułożenie warstwy wiążącej, siatki szklano-węglowej, która pozwoli na dłuższe użytkowanie nawierzchni i zminimalizuje jej pęknięcia oraz warstwy ścieralnej. Ulica będzie przejezdna, jednak utrudnień można spodziewać się na przykład ze względu na odkryte urządzenia podziemne. Prace będą trwały około tygodnia, w zależności od warunków atmosferycznych.

Następnie wymiana nawierzchni planowana jest na ul. Kaszubskiej, Jana z Kolna i 26 Kwietnia. Drogowców spotkamy w tym roku również między innymi na ulicy Leszczynowej, alei Bohaterów Warszawy, ulicy Sikorskiego, Cyryla i Metodego, Gdańskiej, Rydla i Szosie Stargardzkiej. Prace prowadzone będą w taki sposób, aby uciążliwość dla kierowców była jak najmniejsza, tam gdzie to możliwe w nocy i po szczycie komunikacyjnym. Remontowane będą najbardziej zniszczone odcinki ulic.

Trwa bieżące łatanie dziur, które pojawiły się na naszych drogach. Na ulicach Szczecina można spotkać kilka brygad pracujących na dwie zmiany. Usuwane są wszystkie zgłoszone ubytki dlatego przypominamy kierowcom numer telefonu, pod którym można informować o dziurach — tel. 91 48 00 401.

Prace wykona firma Strabag w ramach zawartej umowy na bieżące utrzymanie dróg.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Koniec sezonu 2023/24 w Kanie

Teatr Kana zaprasza na wyjątkowe wydarzenia zamykające sezon 2023/2024.

II zwyczajna sesja Rady Miasta Szczecin

Przed nami II zwyczajna sesja Rady Miasta Szczecin. Początek obrad, które tradycyjnie już będzie można śledzić za pomocą Internetu, zaplanowano na godzinę 10.00.

Więcej zabawy na Majowym

Pełen atrakcji plac zabaw i wygodne hamaki już czekają na młodszych i starszych mieszkańców Prawobrzeża. Zakład Usług Komunalnych zakończył pierwszy etap rozbudowy Parku Majowe.