Coraz jaśniej w Szczecinie

opublikowano: · informacja archiwalna

Jaśniej robi się na kolejnych ulicach w Szczecinie. Zakończyły się prace na ulicy Potok, trwają roboty na ulicy Puckiej, od Elbląskiej do Tczewskiej i czekamy na rozstrzygnięcie innych przetargów, po których oświetlone zostaną następne rejony naszego miasta.

Na ulicy Potok pojawiło się 30 opraw typu LED, zamontowano nowe słupy i szafę oświetleniową. Prace przeprowadzała firma PHU VOTUM S.C. za kwotę 298 410,92 zł brutto.

W połowie maja nastąpiło przekazanie placu budowy dla zadania „Przebudowa ul. Puckiej w Szczecinie polegająca na budowie oświetlenia ulicznego LED na odcinku od ulicy Elbląskiej do ulicy Tczewskiej wraz z wymianą istniejących punktów świetlnych”. Przewidziany termin zakończenia prac zgodnie z umową to koniec lipca. W ramach zadania pojawi się 8 punktów świetlnych.

Dodatkowo trwa procedura przetargowa dla zadań obejmujących budowę oświetlenia w ciągu ulicy Tynieckiej oraz Kutrowej. W planach na ten rok są dalsze realizacje zadań, dzięki którym zrobi się jaśniej na ulicach Szczecina.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Zielony zakątek na Turzynie

Zamiast zaniedbanego skweru i zniszczonych pawilonów – miejsce do odpoczynku i sąsiedzkich spotkań wśród zieleni. Park kieszonkowy Turzyn czeka już na mieszkańców.

Nowa zieleń na Placu Zwycięstwa

Tysiące krzewów i bylin oraz nowe drzewa już wkrótce ozdobią w pełni teren Placu Zwycięstwa. Trwają nasadzenia nowych roślin.

Żłobek przy Pszczelnej: ruszył przetarg. Zobacz wizualizacje

Do 10 maja br. firmy budowlane mają czas na składanie ofert w przetargu na wykonanie żłobka przy ulicy Pszczelnej.