Start przebudowy drugiej części ulicy Wiosennej

opublikowano: · informacja archiwalna

Już za kilka miesięcy zniknie zmora kierowców, jaką są „kocie łby” na niewyremontowanej jeszcze części ulicy Wiosennej. W najbliższy poniedziałek startują prace, które poprawią komfort i bezpieczeństwo kierowców i pieszych oraz skomunikowanie prawobrzeżnych osiedli.

W poniedziałek po porannym szczycie komunikacyjnym zamknięta dla ruchu zostanie ulica Wiosenna na odcinku od przejazdu kolejowego do ulicy Gryfińskiej. Zakres robót, które się rozpoczną obejmie przebudowę jezdni, uzbrojenia, chodników, budowę zjazdów indywidualnych i publicznych, wprowadzenie stałej organizacji ruchu. Dzięki tym pracom poprawione zostanie połączenie na odcinku północ-południe pomiędzy osiedlami: Dąbie, Słoneczne, Majowe i Bukowe. Dodatkowo mieszkańcom Dąbia łatwiej będzie dojechać do wyremontowanej kilka lat temu ulicy Struga. Lepszy będzie także dostęp terenów rekreacyjno-sportowych nad jeziorem Dąbie.

Zadanie „Przebudowa z rozbudową ulicy Wiosennej w Szczecinie — etap II” wykonywane jest w formule zaprojektuj i zbuduj. Wykonawcą robót jest Elbud s.c. Jarosław Sajewicz, Elżbieta Tomasiak, a koszt inwestycji to 2 339 460,00 zł brutto. Umowa powinna być zrealizowana do 30.11.2018.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Edukatorium Fabryki Wody. Tu porwie was wir nauki!

Nauka wcale nie musi być nudna. Wprost przeciwnie, może angażować, fascynować, zachęcać do odkrywania tajemnic świata – tego właśnie doświadczycie w Edukatorium Fabryki Wody.

W Szczecinie powstanie kolejny duży zakład produkcyjny

Następny wielki zakład produkcyjny powstanie na terenie naszego miasta.

Kolejny pies zamknięty w samochodzie. Strażnicy uwolnili zwierzaka

Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Apelujemy, aby nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt.