Owalnie na Niedziałkowskiego

opublikowano: · informacja archiwalna

Do końca wakacji kierowcy będą mieli do dyspozycji nowe rondo, a rowerzyści kolejne trasy do bezpiecznej jazdy. Tym razem nowa organizacja ruchu powstanie na skrzyżowaniu ulic Wąskiej i Niedziałkowskiego. Drogowcy rozpoczną od wymiany nawierzchni, która rozpocznie się w środę 25 lipca.

Skrzyżowanie, na którym powstanie rondo jest zamknięte dla ruchu już od kilku tygodni ze względu na prace wykonywane przez ZWiK. Kierowcy są zatem przyzwyczajeni do objazdów.

Roboty prowadzone przez firmę Strabag rozpoczną się od wymiany nawierzchni bitumicznej na samym skrzyżowaniu oraz na odcinku od ulicy Wąskiej do Unisławy (frezowanie, układanie warstwy wiążącej, siatki wzmacniającej i warstwy ścieralnej). Jest to kontynuacja prac zrealizowanych w zeszłym roku, kiedy nowa jezdnia pojawiła się na części od alei Jana Pawła II do remontowanego teraz skrzyżowania. W ramach zmian pojawi się nowe oznakowanie poziome w postaci „sierżanta rowerowego”. Dodatkowo w pasie dzielącym aleję Jana Pawła II zostanie wykonana śluza rowerowa, która ma zadanie połączyć projektowany pas rowerowy z istniejącym ciągiem pieszo-rowerowym oraz umożliwić bezpieczny skręt w lewo, wykonany zostanie także nowy fragment ścieżki o nawierzchni bitumicznej.

Na skrzyżowaniu ulic Niedziałkowskiego i Wąskiej zostanie wykonane minirondo o średnicy 3 m o nawierzchni z kostki kamiennej. Prace zakończą się pod koniec wakacji.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Poznaj program otwarcia Fabryki Wody

Pozostał tydzień do otwarcia Fabryki Wody. Baseny, zjeżdżalnie, sauny, odkrywanie świata nauki w Edukatorium – jednym słowem, mnóstwo świetnej zabawy. Poznajcie program weekendu otwarcia.

Przed nam Dni Samorządu 2024

Przypominamy. Już za kilka dni kolejna odsłona wydarzenia, które ma inspirować młodzież do działania na rzecz lokalnych społeczności. Tym razem pod hasłem „Komunikacja przyszłości – budowanie relacji w świecie 5.0”.

Kwietne dywany i wieże powróciły

Ponad 25 tys. kolorowych roślin zapełniło w tym roku miejskie kwietniki i ozdobne wieże. Niezwykły kwietny dywan, wykonany przez Zakład Usług Komunalnych, można podziwiać przed Pomnikiem Czynu Polaków.