Usuwanie usterek na ulicy Mickiewicza

opublikowano: · informacja archiwalna

W najbliższych dniach kierowcy muszą spodziewać się utrudnień na ulicy Mickiewicza w okolicy rynku Pogodno. Wykonawca rozpoczął usuwanie usterek ujawnionych podczas procedury odbiorowej zadania „Poprawa bezpieczeństwa pieszych w ciągu ul. Mickiewicza w Szczecinie”.

Korekcie będą poddane między innymi najazdy wyniesionej rampy oraz oznakowanie w rejonie prowadzonej inwestycji. W związku z tym kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie w każdą stronę.

Przypominamy, że na przejściach dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Grzegorza z Sanoka w ostatnich latach dochodziło do groźnych wypadków z udziałem pieszych — do większości z nich na skutek nieprawidłowego działania kierowców. Wyprzedzanie lub omijanie pojazdów bezpośrednio przed przejściem, w sytuacji gdy jeden z pojazdów zatrzymuje się lub wyraźnie zwalnia przed przejściem, aby umożliwić pieszemu wejście lub przejście przez jezdnię — takie zachowanie kierowców można było zauważyć każdego dnia.

W ramach prac skrzyżowanie ulic Mickiewicza — Grzegorza z Sanoka zostało wykonane jako wyniesione. Jezdnie ulicy Mickiewicza przy skrzyżowaniu z ulicą Grzegorza z Sanoka zostały zawężone, a chodnik pomiędzy jezdniami a torowiskiem tramwajowym poszerzony.

Roboty związane z usuwaniem usterek powinny zakończyć się do 8.11.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Wykonawca przebudowy placu Orła Białego wybrany

Firma Budowlano-Usługowa MTM S.A. została wybrana na wykonawcę przebudowy placu Orła Białego. Zgodnie ze złożoną ofertą, koszt prac ma wynieść 16 426 480,48 zł brutto.

Uwaga! Od środy możliwe utrudnienia w ruchu drogowym

Marsz w środę i procesje w czwartek - z tych powodów możemy spodziewać się utrudnień w ruchu i wstrzymania komunikacji miejskiej w Szczecinie.

Wielkie żagle wracają do Szczecina. Wiemy, kto zagra na finale TSR!

Po 7 latach wielkie żaglowce wracają do Szczecina. W dniach 2-5 sierpnia u stóp Wałów Chrobrego, na Łasztowni a przede wszystkim na wodzie rozegra się finał regat The Tall Ships Races.