Ruszyła przebudowa ulicy Hożej
opublikowano: · informacja archiwalna
W związku z rozpoczęciem prac, od 22 marca z ruchu kołowego wyłączony zostanie odcinek pomiędzy ul. Piaskową a posesją Hoża 20. Spodziewane jest zwiększenie ruchu kołowego w ciągu ul. Piaskowej i ul. Kruczej. Mogą również wystąpić utrudnienia na skrzyżowaniu ul. Kruczej z ul. Obotrycką.
O inwestycji
Inwestycja obejmie przebudowę wraz z rozbudową ul. Hożej na odcinku od ul. Piaskowej do skrzyżowania z ul. Bogumińską oraz rozbudowę ul. Piaskowej (pomiędzy ul. Hożą a ul. Ostrowską) na odcinku 190,73 m od istniejącego zjazdu w ciągu ul. Hożej.
W ramach prac dojdzie do poszerzenia istniejącej jezdni ul. Hożej do szerokości 3,25 m dla każdego pasa ruchu (wraz z wykonaniem połączenia ul. Bogumińskiej z istniejącym odcinkiem chodnika i ścieżki rowerowej w ciągu ul. Łącznej). Powstaną obustronne chodniki oraz jednostronna dwukierunkowa ścieżka rowerowa. Ponadto w ramach inwestycji planuje się wykonanie stanowisk postojowych dla pojazdów osobowych. Rozbudowa obejmuje również odcinek ul. Piaskowej (łączący ul. Hożą z ul. Ostrowską), na której poszerzona zostanie jezdnia gruntowa do szerokości 5,0 m. Wykonane zostanie również odwodnienie drogi i przystanki autobusowe.
Koszt inwestycji to 18 864 457,81 zł brutto. Prace powinny być zrealizowane w terminie nie dłuższym niż 16 miesięcy od dnia podpisania umowy.
Spis treści
Więcej wiadomości ze Szczecina
Przesunięcia odbioru odpadów związane ze Świętami Bożego Narodzenia 2025
W związku z dniami ustawowo wolnym przypadającym w okresie Świąt Bożego Narodzenia zmianie ulegną terminy odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarki odpadami.
Więcej sportu i zabawy w Płoni
Przy ul. Kołbackiej zakończyła się realizacja pierwszego etapu projektu ze Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego pn. „Nasz ocean – park wypoczynkowo - rekreacyjny”.
Świąteczny koncert „Hej kolęda, kolęda” w Teatrze Letnim
Szczecińska Agencja Artystyczna i Zespół Pieśni i Tańca „Szczecinianie” zapraszają na wyjątkowy, świąteczny koncert „Hej kolęda, kolęda”.