Prace na ulicy Małkowskiego, Reymonta i Libelta

opublikowano: · informacja archiwalna

Trwają prace związane z remontami kilku ulic w naszym mieście. Duże zmiany już teraz widać na ulicy Małkowskiego, na której zakończyły się prace rozbiórkowe nawierzchni jezdni i chodników. Jednocześnie budowy realizowane są na ulicy Reymonta i Libelta.

Zakres robót budowlanych w ramach zadania pn. „Przebudowa ul. Małkowskiego na odcinku od alei Piastów do ulicy Bogusława X oraz ulicy Królowej Jadwigi na odcinku od ulicy Krzywoustego do ulicy Małkowskiego” obejmuje przebudowę jezdni, istniejących chodników, zagospodarowanie terenów zielonych, wykonanie elementów małej architektury oraz usunięcie kolizji z istniejącą infrastrukturą.

W marcu przeprowadzone zostały prace rozbiórkowe nawierzchni jezdni, chodników oraz wykonano elementy kanalizacji deszczowej. Gestorzy sieci dokonali remontów i konserwacji sieci uzbrojenia podziemnego. Oprócz tego wykonano stabilizację i podbudowy pod chodniki, wjazdy do bram oraz obramowanie jezdni poprzez ustawienie krawężnika kamiennego.

Jednocześnie firma Elbud prowadzi także prace na ulicy Libelta, gdzie wykonano wcinkę w istniejącą sieć wodociągową oraz ogólnospławną w ulicy Paderewskiego. Drogowcy rozebrali nawierzchnię jezdni oraz podbudowę na zamkniętym odcinku tej ulicy. Trwają prace branży sanitarnej, wykonywana jest kanalizacja od ulicy Paderewskiego w kierunku ulicy Budzisza Wosia.

Dzieje się także na ulicy Reymonta, na której częściowo rozebrane zostały chodniki.

Tam trwa przebudowa sieci wodociągowej — budowa wodociągu, węzłów oraz hydrantów. W tym miesiącu wykonawca ma w planach rozbiórkę elementów dróg, częściowe ustawienie krawężników kamiennych, wykonanie podbudowy pod nawierzchnię chodnika i częściowe jego ułożenie.

Prace na wszystkich trzech ulicach powinny zakończyć się jesienią tego roku.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Wykonawca przebudowy placu Orła Białego wybrany

Firma Budowlano-Usługowa MTM S.A. została wybrana na wykonawcę przebudowy placu Orła Białego. Zgodnie ze złożoną ofertą, koszt prac ma wynieść 16 426 480,48 zł brutto.

Uwaga! Od środy możliwe utrudnienia w ruchu drogowym

Marsz w środę i procesje w czwartek - z tych powodów możemy spodziewać się utrudnień w ruchu i wstrzymania komunikacji miejskiej w Szczecinie.

Wielkie żagle wracają do Szczecina. Wiemy, kto zagra na finale TSR!

Po 7 latach wielkie żaglowce wracają do Szczecina. W dniach 2-5 sierpnia u stóp Wałów Chrobrego, na Łasztowni a przede wszystkim na wodzie rozegra się finał regat The Tall Ships Races.