Ostatni miesiąc prac na Grota-Roweckiego

opublikowano: · informacja archiwalna

Za miesiąc powinny zakończyć się prace na ulicy Grota-Roweckiego. Trwają prace wykończeniowe na kładce dla pieszych i układanie warstwy ścieralnej na jezdni. To już jedne z ostatnich elementów, które pozostały do wykonania.

Prace budowalne zmierzają ku końcowi. Gotowa jest infrastruktura podziemna, roboty brukarskie przy budowie chodników i miejsc parkingowych, gotowa jest konstrukcja nośna kładki dla pieszych. Wykonawca przystąpił do układania ostatniej warstwy bitumicznej na całym zakresie inwestycji. W najbliższym czasie zostaną ukończone prace przy kładce dla pieszych oraz pojawi się oznakowanie poziome i pionowe. Niebawem ustawione będą także wiaty przystankowe, ławki, kosze, barierki zabezpieczające ruch pieszych oraz zostanie wykonane nasadzanie drzew i krzewów.

Przypominamy, że w ramach zadania zaplanowana została przebudowa drogi, miejsc postojowych, ciągów pieszych wraz z odwodnieniem, budowa elementów uspokojenia ruchu, przebudowa zjazdów oraz remont kładki dla pieszych zlokalizowanej nad rurociągiem ciepłowniczym wraz z dostosowaniem jej dla osób niepełnosprawnych. Przebudowa ulicy Grota-Roweckiego wpływa na jakość poruszania się w tej okolicy. Zmiany są zauważalne dla pieszych, pasażerów komunikacji miejskiej, ale także kierowców.

Dla uspokojenia ruchu wszystkie skrzyżowania wzdłuż ul. Grota-Roweckiego zostaną wyniesione ponad powierzchnię jezdni. Po południowej stronie ul. Witkiewicza zaprojektowano brakujący fragment chodnika oraz przejście dla pieszych. Wzdłuż ul. Grota-Roweckiego po zachodniej stronie ulicy zostanie wykonany chodnik o szerokości 2,50 m z kostki betonowej w kolorze szarym, natomiast po wschodniej stronie ulicy zostanie wykonany chodnik w okolicy ul. Dwernickiego o szerokości 2,0 m, prowadzący do stanowisk postojowych. Przy ul. Chłopickiego chodnik o szerokości 1,5 m będzie doprowadzony do projektowanych zatok postojowych. W okolicy kładki dla pieszych zaprojektowany został chodnik tak, aby doprowadzić pieszych od strony ul. Tadeusza Kutrzeby oraz od strony przystanku autobusowego „Roweckiego”.

Realizacja zadania poprawi komfort i bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Inwestycja jest dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych. Wykonawca — Konsorcjum firm: BEN-BRUK Sp. z o.o., BEN-BRUK Benedykt Chłap na wykonanie prac wartych 7 298 921,88 zł ma 10 miesięcy od dnia podpisania umowy.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Dzień Matki w Klubie Delta

W maju obchodzimy Dzień Matki - i niech to piękne święto będzie okazją do wspólnego bycia z bliskimi w przyjemnych okolicznościach zabawy.

Oferty na budowę żłobka przy Pszczelnej

Osiem ofert wpłynęło w przetargu na budowę żłobka przy ulicy Pszczelnej.

Utrudnienia w komunikacji. Sobota 25.05.24

W związku z organizacją zgromadzenia w dniu 25.05.2024 r. o godz. 21:00 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym i przerwy w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej.