Ważne zmiany w śródmieściu

opublikowano: · informacja archiwalna

Mija rok od rozpoczęcia prac, które zmienią oblicze kolejnego kwartału ulic w naszym mieście. W środę 10 marca wykonawca planuje wprowadzić kolejny etap organizacji ruchu na zadaniu związanym z przebudową w śródmieściu. Kierowcy muszą być w związku z tym bardzo uważni w rejonie prowadzonych robót.

Zmiany w pierwszych dniach mogą generować utrudnienia, jednak ich celem jest rozładowanie ruchu w całym kwartale ulic Małkowskiego/Bogusława/Bohaterów Getta Warszawskiego/Jadwigi.

 • Zamknięta dla ruchu pojazdów jest ulica Bohaterów Getta Warszawskiego na odcinku od al. Piastów do ul. Jadwigi.
 • Dodatkowe zamknięcie odcinka ul. Królowej Jadwigi na odcinku na odcinku od ul. Bohaterów Getta Warszawskiego do ul. Ściegiennego (do Ściany Płaczu).
 • Ul. Ściegiennego od strony al. Piastów w tym etapie stanie się ulica ślepą.
 • W trakcie trwania prac utrzymany zostanie ruch pieszych. Wykonawca zobowiązany jest także zapewnić dojazd służbom ratunkowym.
 • Wprowadzenie zmiany kierunku jazdy na odcinku ul. Małkowskiego pomiędzy al. Piastów a skrzyżowaniem z ul. Królowej Jadwigi. Ruch na tym odcinku zostanie odwrócony, czyli będzie odbywał się od ul. Królowej Jadwigi w kierunku al. Piastów (wjazd od al. Piastów w ul. Małkowskiego będzie niemożliwy).
 • Kierunek ruchu na odcinku Małkowskiego od ul. Królowej Jadwigi do Bogusława X pozostanie bez zmian.

Powyższa zmiana kierunku ruchu ma na celu m.in. rozładowanie dużego natężenia pojazdów w rejonie ul. Małkowskiego i ul. Bogusława X, oraz rozładownie ruchu w całym kwartale ulic Małkowskiego/Bogusława/Bohaterów Getta Warszawskiego/Jadwigi.

Wykonawca wznowił roboty budowlane wstrzymane z powodów warunków zimowych. Na odcinku ulicy Bohaterów Getta Warszawskiego od Królowej Jadwigi do alei Piastów wykonano rozbiórkę nawierzchni jedni w zakresie warstw bitumicznych, rozbiórki istniejących chodników, by następnie wykonać większość warstwy konstrukcyjnej dla ciągów pieszych. Gotowe są wszystkie wpusty deszczowe wraz z włączeniem do kanalizacji ogólnospławnej. W chwili obecnej Wykonawca prowadzi prace przy wykonywaniu nawierzchni chodnika po stronie zachodniej. Na odcinku ulicy Królowej Jadwigi od Bohaterów Getta Warszawskiego do Ściegiennego po stronie północnej kontynuowane są prace przy wykonywaniu sieci wodociągowej.

O zadaniu

Przypominamy, że zakres robót budowlanych dla tego zadania obejmuje w szczególności:

 • przebudowę jezdni,
 • przebudowę chodników,
 • wykonanie elementów małej architektury i zieleni,
 • przebudowę sygnalizacji świetlnej,
 • kanalizację deszczową,
 • przebudowę kolidującego uzbrojenia,
 • wprowadzenie stałej organizacji ruchu,
 • sieć wodociągową.

Na remontowanych fragmentach pojawiają się nowe chodniki i nawierzchnie jezdni, zmieniona zostanie organizacja ruchu między innymi dzięki wprowadzeniu strefy 30. W miejscach narażonych na nieprzepisowe parkowanie pojazdów wykonane zostaną słupki zabezpieczające oraz ustawione zostaną donice i ławki. Dodatkowa zieleń i mała architektura sprawią, że okolice będą bardziej przyjazne dla mieszkańców.

Przetarg na przebudowę ulicy Ściegiennego, Bohaterów Getta Warszawskiego oraz ulicy Królowej Jadwigi na odcinku od ulicy Małkowskiego do ulicy Ściegiennego wygrała firma Elbud Szczecin.

Na zrealizowanie prac wartych 14 305 614,92 zł wykonawca ma 20 miesięcy od dnia przekazania placu budowy. Zadanie jest realizowane przez dwóch zamawiających — ZDiTM oraz ZWiK.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

W Szczecinie powstanie kolejny duży zakład produkcyjny

Następny wielki zakład produkcyjny powstanie na terenie naszego miasta.

Kolejny pies zamknięty w samochodzie. Strażnicy uwolnili zwierzaka

Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Apelujemy, aby nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt.

EcoGenerator: Pan Włodek trafił na milion!

To miał być transport jak każdy inny. Pan Włodzimierz nie raz przecież przyjeżdżał do EcoGeneratora i nic szczególnego się nie działo.