Utrudnienia na ulicy Mickiewicza
opublikowano: · informacja archiwalna
Jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne, we wtorek rozpoczną się prace związane z frezowaniem części nawierzchni na ulicy Mickiewicza w kierunku Krzekowa. Roboty mają związek z zadaniem poprawiającym bezpieczeństwo na skrzyżowaniu ulic Brzozowskiego/Łukasińskiego.
Prace związane z nawierzchnią będą prowadzone do końca tygodnia połówkowo, co oznacza, że zajęty będzie jeden pas. Następnym etapem będzie wyniesienie jezdni i przejścia dla pieszych.
Docelowe wprowadzenie zmian w organizacji ruchu ma na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa pieszych na przejściach poprzez zastosowanie oznakowania niekonwencjonalnego oraz dodatkowego doświetlenia wybranych miejsc. Wprowadzone zostaną również słupki blokujące uniemożliwiające parkowanie bezpośrednio przed przejściami dla pieszych. Zastosowanie masy chemoutwardzalnej o podwyższonej szorstkości spowoduje skrócenie drogi hamowania. Dodatkowo, wyniesienie fragmentów jezdni fizyczne wymusi redukcję prędkości pojazdów w rejonie istniejących przejść dla pieszych. Rozwiązania, które mają zostać wprowadzone na jezdni umożliwiają płynny przejazd przy prędkości 40 km/h.
Zakres robót budowlanych obejmuje w szczególności:
- wprowadzenie czasowej organizacji ruchu zgodnie z zatwierdzonym projektem,
- budowę projektowanych ramp, wyniesień przejść,
- wykonanie nawierzchni chodników w tym płytek ostrzegawczych,
- budowę odwodnienia liniowego,
- wprowadzenie urządzeń bezpieczeństwa ruchu oraz stałej organizacji ruchu.
Roboty realizuje firma BEN-BRUK Benedykt Chłap za kwotę 295 200 zł.
Więcej wiadomości ze Szczecina
Ruszyły odbiory ul. Kalenickiej
Rozpoczęła się procedura odbiorowa budowy ul. Kalenickiej od ul. Olszynki Grochowskiej do ul. Dąbskiej w prawobrzeżnej części Szczecina.
Flota SPA „Klonowica” powiększyła się o cztery autobusy elektryczne
12-metrowe elektryki dostarczyła w ubiegłym tygodniu firma Solaris Bus & Coach. Obecnie są w trakcie odbiorów technicznych. W maju zaczną wozić pasażerów. Zastąpią wysłużone diesle.
Well conected – połączeni zdrowiem, czyli Dni Skandynawskie 2026 już wkrótce
7 maja br. startują Dni Skandynawskie, czyli wydarzenie, które od ponad dekady konsekwentnie buduje mosty między Polską a Danią, Szwecją, Norwegią i Finlandią.