Zmiany na węźle Głębokie
opublikowano: · informacja archiwalna
Z uwagi na zmienne warunki atmosferyczne, zapowiadana zmiana organizacji ruchu przy Węźle Przesiadkowym Głębokie została zaplanowana do wprowadzenia na poniedziałek 24 maja br. Wykonawcy pozostało ułożenie warstwy ścieralnej na nowym rondzie oraz wykonanie oznakowania poziomego i pionowego. Prace te powinny zostać zrealizowane w najbliższych dniach.
Co się zmieniło
- Zmiana strony w ruchu wahadłowym w ciągu al. Wojska Polskiego — prace będą prowadzone na drugiej części jezdni, ruch będzie poprowadzony pasem w stronę centrum.
- Ruch zostanie dopuszczony po nowym rondzie.
- Zamknięty dla ruchu zostanie wjazd w ul. Miodową.
- W przypadku korekt terminu, informacja o zmianach zostanie przekazana z wyprzedzeniem. Kierowców prosimy o zachowanie uwagi.
O inwestycji
W ramach inwestycji wykonana zostanie pętla tramwajowo-autobusowa z peronami tramwajowo-autobusowymi door to door, miejscami postojowymi kiss&ride, stanowiskami do postoju taksówek, parkingiem rowerowym, stanowiskiem wypożyczalni roweru miejskiego. Wybudowane zostanie także nowe rondo oraz przebudowane zostaną ulice dojazdowe do ronda — fragment al. Wojska Polskiego, Zegadłowicza i Miodowej oraz ul. Kupczyka na całej długości do granic miasta wraz ze ścieżką pieszo-rowerową. W sąsiedztwie pętli powstanie także parking park&ride.
Koszt prac to ponad 65 mln zł. Wykonawcą prac jest firma STRABAG Sp. z o.o.
Projekt objęty dofinansowaniem w ramach Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.
Spis treści
Więcej wiadomości ze Szczecina

Majówka pełna atrakcji w Fabryce Wody
Planujesz majówkę w mieście? Wpadnij do Fabryki Wody i spędź długi weekend z nami!

Budowa III etapu Trasy Północnej w Szczecinie staje się faktem
Plac budowy oficjalnie przekazy, ruszyły też prace przygotowawcze. Budowa III etapu Trasy Północnej w Szczecinie staje się faktem.

Dar Szczecina i Zryw już na wodzie!
Po miesiącach spędzonych w hangarze przyszedł czas na wodowanie! Nasze dwie największe jednostki powróciły na wodę i zacumowały przy kei.