Nowe nakładki na kolejnych ulicach

opublikowano: · informacja archiwalna

Najbliższe dni to start kolejnych prac związanych z wymianą nawierzchni w Szczecinie. Nowe nakładki pojawią się na części Szosy Stargardzkiej oraz ulicach Przyszłości i Pyrzyckiej. Drogowcy będą robić wszystko, żeby uciążliwość dla kierowców była jak najmniejsza, a większość prac będzie wykonywana w nocy. Prosimy kierowców o szczególną uwagę i wyrozumiałość.

28 czerwca rozpocznie się frezowanie Szosy Stargardzkiej. Nowa nawierzchnia pojawi się na odcinku od granicy miasta do mostu nad Płonią na jezdni wjazdowej. Prace prowadzone będą głównie w nocy, ale kierowcy muszą uważać na wystające urządzenia oraz regulujących je drogowców. Zakończenie prac na tej części planowane jest na połowę lipca.

29 czerwca wystartują prace na ulicy Przyszłości i Pyrzyckiej. Nowa nawierzchnia będzie na odcinku od Szosy Stargardzkiej do Topolowej. Roboty w tym przypadku będą trwały do połowy sierpnia.

W ramach prac wykonane zostanie frezowanie nawierzchni, regulacja infrastruktury podziemnej, ułożenie warstwy wiążącej, siatki szklano-węglowej, która pozwoli na dłuższe użytkowanie nawierzchni i zminimalizuje jej pęknięcia oraz warstwy ścieralnej. Ulice będą przejezdne, jednak utrudnień można spodziewać się na przykład ze względu na odkryte urządzenia podziemne.

Prace wykonuje firma Strabag w ramach umowy na bieżące utrzymanie ulic.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Dzień Matki w Klubie Delta

W maju obchodzimy Dzień Matki - i niech to piękne święto będzie okazją do wspólnego bycia z bliskimi w przyjemnych okolicznościach zabawy.

Oferty na budowę żłobka przy Pszczelnej

Osiem ofert wpłynęło w przetargu na budowę żłobka przy ulicy Pszczelnej.

Utrudnienia w komunikacji. Sobota 25.05.24

W związku z organizacją zgromadzenia w dniu 25.05.2024 r. o godz. 21:00 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym i przerwy w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej.