Wymiana nawierzchni na ulicy Marii Dąbrowskiej

opublikowano: · informacja archiwalna

Zakończyły się już prace związane z wymianą nakładki na ulicy Goleniowskiej, za kilka dni drogowców nie będzie już także na Przyszłości i Pyrzyckiej. To pozwala na rozpoczęcie robót w kolejnym miejscu. Tym razem nowa nawierzchnia pojawi się na ulicy Marii Dąbrowskiej.

Prace będą prowadzone na odcinku od ulicy Łubinowej do Botanicznej. Start planowany jest na 28 lipca. W ramach prac wykonane zostanie frezowanie nawierzchni, regulacja infrastruktury podziemnej, ułożenie warstwy wiążącej, siatki szklano-węglowej, która pozwoli na dłuższe użytkowanie nawierzchni i zminimalizuje jej pęknięcia oraz warstwy ścieralnej. Ulica będzie przejezdna, jednak utrudnień można spodziewać się na przykład ze względu na odkryte urządzenia podziemne. Drogowcy będą robić wszystko, żeby uciążliwość dla kierowców była jak najmniejsza, a większość prac będzie wykonywana w nocy. 

Prace, które będą trwały około miesiąca wykonuje firma Strabag w ramach umowy na bieżące utrzymanie.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Zmiana w kolegium prezydenckim

Piotr Krzystek, prezydent Szczecina poinformował dziś o zmianach w kolegium prezydenckim. Do grona zastępców prezydenta z początkiem czerwca dołączy Marcin Biskupski.

Koniec sezonu 2023/24 w Kanie

Teatr Kana zaprasza na wyjątkowe wydarzenia zamykające sezon 2023/2024.

II zwyczajna sesja Rady Miasta Szczecin

Przed nami II zwyczajna sesja Rady Miasta Szczecin. Początek obrad, które tradycyjnie już będzie można śledzić za pomocą Internetu, zaplanowano na godzinę 10.00.