Łatwiej w śródmieściu

opublikowano: · informacja archiwalna

Choć procedura odbiorowa jeszcze się nie zakończyła, to przebudowywane w śródmieściu ulice są od ubiegłego piątku otwarte. Zmiana jest diametralna i dotyczy zarówno pieszych jak i kierowców.

Przypominamy, że zakres robót budowlanych dla zadania związanego z na przebudową ulic Ściegiennego, Bohaterów Getta Warszawskiego oraz ulicy Królowej Jadwigi na odcinku od ulicy Małkowskiego do ulicy Ściegiennego objął w szczególności:

przebudowę jezdni,
przebudowę chodników,
wykonanie elementów małej architektury i zieleni,
przebudowę sygnalizacji świetlnej,
kanalizację deszczową,
przebudowę kolidującego uzbrojenia,
wprowadzenie stałej organizacji ruchu,
sieć wodociągową.


Na remontowanych fragmentach pojawiły się nowe chodniki i nawierzchnie jezdni, zmieniona została organizacja ruchu między innymi dzięki wprowadzeniu strefy 30. W miejscach narażonych na nieprzepisowe parkowanie pojazdów wykonane zostały słupki zabezpieczające oraz ustawione są donice i ławki. Dodatkowa zieleń i mała architektura sprawią, że okolice będą bardziej przyjazne dla mieszkańców.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Komunikacja po meczu Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze

W związku z organizacją meczu Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze w dniu 25.05.2024 r.  godz. 17:30 nastąpią zmiany funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Poznaj program otwarcia Fabryki Wody

Pozostał tydzień do otwarcia Fabryki Wody. Baseny, zjeżdżalnie, sauny, odkrywanie świata nauki w Edukatorium – jednym słowem, mnóstwo świetnej zabawy. Poznajcie program weekendu otwarcia.

Przed nam Dni Samorządu 2024

Przypominamy. Już za kilka dni kolejna odsłona wydarzenia, które ma inspirować młodzież do działania na rzecz lokalnych społeczności. Tym razem pod hasłem „Komunikacja przyszłości – budowanie relacji w świecie 5.0”.