Zmiany dla kierowców na Turzynie

opublikowano: · informacja archiwalna

W najbliższy poniedziałek szykują się zmiany w rejonie remontowanych ulic na Turzynie. Od 21 lutego dopuszczony do ruchu i parkowania pojazdów zostanie odcinek Bolesława Śmiałego od ul. Krzywoustego do nowobudowanego ronda. Jednocześnie wykonawca przejdzie na kolejny etap zadania. UWAGA! Ulica Bolesława Śmiałego nadal pozostaje nieprzejezdna.

Prace obejmą teraz odcinek Bolesława Śmiałego od  skrzyżowania z ulicami Żółkiewskiego i Chodkiewicza  ( projektowane rondo – obecnie realizowane) do skrzyżowania z ul. Księdza Piotra Ściegiennego ( z wyłączeniem samego skrzyżowania – ul. ks. Piotra Ściegiennego zostanie przejezdna ).

Wykonawca planuje rozpoczęcie robót rozbiórkowych na odcinku od ronda do ul. Ściegiennego. Następnie prowadzone będą prace związane z ułożeniem wodociągu oraz wpustów deszczowych. Jednocześnie kontynuowane będzie brukowanie ronda.  

Przypominamy, że projekt zakłada przebudowę ulicy Bolesława Śmiałego na odcinku od ul. Krzywoustego do ul. Jagiellońskiej wraz ze skrzyżowaniem ulic Bolesława Śmiałego — Żółkiewskiego — Chodkiewicza. Po przebudowie ulica pozostanie dwukierunkowa, jednak zyska nową nawierzchnię z obustronnym pasem postojowym do parkowania równoległego oraz chodniki z ciętych, szarych z płyt granitowych.

Bezpieczeństwo poprawi wprowadzenie „strefy ruchu 30” oraz przejść „sugerowanych”, które będą wyniesione. Na chodniku wykonane zostanie oznakowanie o fakturze rozpoznawalnej przez osoby niewidome. Na skrzyżowaniu ulic Bolesława Śmiałego — Żółkiewskiego — Chodkiewicza zaprojektowano minirondo z przejezdną wyspą środkową o nawierzchni z kostki kamiennej.

Wokół ronda pojawią się „zielone” wysepki częściowo obsadzone krzewami. Projekt przewiduje zagospodarowanie placu przy skrzyżowaniu z ul. Żółkiewskiego. Plac stanowić ma obszar rekreacyjny, w tym celu ustawione zostaną ławki, posadzone będą drzewa i krzewy.

Zakres przedsięwzięcia obejmuje:

przebudowę jezdni,
przebudowę istniejących ciągów pieszych,
wykonanie elementów małej architektury,
wykonanie nasadzeń,
przebudowę sieci kanalizacji deszczowej i wodociągowej,
budowę nowego oraz przebudowę istniejącego oświetlenia,
usunięcie kolizji z istniejąca infrastrukturą.
Zadanie „Przebudowa drogi w kwartale ulic: Bolesława Śmiałego, Chodkiewicza, Żółkiewskiego, Pocztowej, Ściegiennego w Szczecinie — ETAP I Przebudowa ul. Bolesława Śmiałego na odcinku od ul. Krzywoustego do ul. Jagiellońskiej wraz ze skrzyżowaniem ulic Bolesława Śmiałego — Żółkiewskiego — Chodkiewicza” realizowane jest przez dwóch zamawiających: Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Poznaj program otwarcia Fabryki Wody

Pozostał tydzień do otwarcia Fabryki Wody. Baseny, zjeżdżalnie, sauny, odkrywanie świata nauki w Edukatorium – jednym słowem, mnóstwo świetnej zabawy. Poznajcie program weekendu otwarcia.

Przed nam Dni Samorządu 2024

Przypominamy. Już za kilka dni kolejna odsłona wydarzenia, które ma inspirować młodzież do działania na rzecz lokalnych społeczności. Tym razem pod hasłem „Komunikacja przyszłości – budowanie relacji w świecie 5.0”.

Kwietne dywany i wieże powróciły

Ponad 25 tys. kolorowych roślin zapełniło w tym roku miejskie kwietniki i ozdobne wieże. Niezwykły kwietny dywan, wykonany przez Zakład Usług Komunalnych, można podziwiać przed Pomnikiem Czynu Polaków.