Czas na nowe nakładki

opublikowano: · informacja archiwalna

Najbliższe dni to start prac związanych z wymianą nawierzchni w Szczecinie. Nowe nakładki pojawią się w tym roku na kilkunastu ulicach. Drogowcy będą robić wszystko, żeby uciążliwość dla kierowców była jak najmniejsza, a większość prac będzie wykonywana w nocy. Na pierwszy ogień ulice na prawobrzeżu. Prosimy kierowców o szczególną uwagę i wyrozumiałość.

W ramach bieżącego utrzymania planujemy wyremontować między innymi ulicę Wojska Polskiego od Unii Lubelskiej do zakresu wymiany nawierzchni przy realizacji węzła Głębokie, Krasickiego, Mączną, Pszenną czy Kolorowych Domów. Ze startem tych robót musieliśmy poczekać do wiosny, kiedy warunki atmosferyczne są bardziej sprzyjające.

Zaczynamy 20 kwietnia od frezowania ulic Radosnej i Morwowej. Remontem będzie objęty odcinek od ulicy Dzikiej do Ronda Żołnierzy Wyklętych. Roboty powinny zakończyć się 30 kwietnia. Kolejne ulice firma Strabag rozpocznie remontować dzień później, a zakończy w połowie maja.

  • 21.04 Pszenna na odcinku od Ronda Regana do Mącznej
  • 22.04 Mączna od Kolorowych Domów do Pszennej
  • 22.04 Kolorowych Domów od myjni do Mącznej
     

W ramach prac wykonane zostanie frezowanie nawierzchni, regulacja infrastruktury podziemnej, ułożenie warstwy wiążącej, siatki szklano-węglowej, która pozwoli na dłuższe użytkowanie nawierzchni i zminimalizuje jej pęknięcia oraz warstwy ścieralnej. Ulice będą przejezdne, jednak utrudnień można spodziewać się na przykład ze względu na odkryte urządzenia podziemne.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Poznaj program otwarcia Fabryki Wody

Pozostał tydzień do otwarcia Fabryki Wody. Baseny, zjeżdżalnie, sauny, odkrywanie świata nauki w Edukatorium – jednym słowem, mnóstwo świetnej zabawy. Poznajcie program weekendu otwarcia.

Przed nam Dni Samorządu 2024

Przypominamy. Już za kilka dni kolejna odsłona wydarzenia, które ma inspirować młodzież do działania na rzecz lokalnych społeczności. Tym razem pod hasłem „Komunikacja przyszłości – budowanie relacji w świecie 5.0”.

Kwietne dywany i wieże powróciły

Ponad 25 tys. kolorowych roślin zapełniło w tym roku miejskie kwietniki i ozdobne wieże. Niezwykły kwietny dywan, wykonany przez Zakład Usług Komunalnych, można podziwiać przed Pomnikiem Czynu Polaków.