Wymiana nawierzchni na alei Wojska Polskiego coraz bliżej

opublikowano: · informacja archiwalna

Koniec z wybojami na najdłuższej ulicy w Szczecinie. Jest szansa, że do końca roku będziemy jeździć po nowej nawierzchni na alei Wojska Polskiego. Do postępowania na remont zgłosił się jeden potencjalny wykonawca i zaproponował kwotę mieszczącą się w zaplanowanym budżecie. Trwa weryfikacja złożonej dokumentacji.

Przedmiotem postępowania jest wymiana nawierzchni bitumicznej al. Wojska Polskiego na odcinku od zakresu budowy węzła Głębokie do Placu Szarych Szeregów. Prace podzielone zostaną na etapy:

  • odcinek od Węzła Głębokie do Ronda Olszewskiego, dwa kierunki z wyłączeniem jezdni w kierunku ronda od ul. Jarzyńskiego
  • odcinek od ul. Unii Lubelskiej do ronda Olszewskiego kierunek Głębokie.
  • odcinek od ul. Unii Lubelskiej do zakresu przebudowy węzła Łękno w obu kierunkach
  • odcinek Węzeł Łękno - ul. Piotra Skargi - oba kierunki
  • odcinek od ul. Piotra Skargi do Placu Szarych Szeregów- oba kierunki.
     

W ramach prac planowana jest wymiana nawierzchni bitumicznej jezdni, miejscowo chodników, zjazdów i poboczy, regulacja istniejącego uzbrojenia podziemnego, ścinanie poboczy gruntowych i odtworzenie istniejącego oznakowania poziomego jezdni.

Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia kwotę 11 489 050,55 zł brutto. Ofertę złożyła firma STRABAG Sp. z o.o., ul. Parzniewska 10, 05-800 Pruszków, na kwotę 8 954 539,94. Termin wykonania przedmiotu umowy to 120 dni od dnia przekazania terenu budowy.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Jerzy Owsiak na placu WOŚP

Dzisiaj odbyło się oficjalne odsłonięcie tabliczek z nazwą nowego placu. W wydarzeniu osobiście udział wziął prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Długi weekend wykorzystaj na zwiedzanie

Przed nami kilka wolnych dni, w trakcie których można wybrać się na wycieczkę po Szczecinie i okolicach. Polecamy wypady nad wodę oraz korzystanie z infrastruktury, która czeka na turystów.

Arkonka otwiera sezon

Tradycyjnie, już od 1 czerwca wszystkich miłośników wodnych i słonecznych kąpieli zapraszamy na „szczecińską Majorkę”.