Ostatnie prace na ulicy Bolesława Śmiałego

opublikowano: · informacja archiwalna

Jeszcze niespełna miesiąc będą trwały utrudnienia związane z przebudową ulicy Bolesława Śmiałego. Wykonawca dokłada wszelkich starań, aby na początku października ruch odbywał się już bez zakłóceń.

W zależności od odcinka trwają prace brukarskie, te związane z wykonaniem włączeń wodociągu i drogowe. Ważne są także dowiązania do istniejących już chodników i jezdni. Właśnie ten element wymusi na wykonawcy częściowe wejście na jeden pas ulicy Jagiellońskiej, na wysokości remontowanej ulicy. Prosimy kierowców o szczególną uwagę.

Przypominamy, że projekt zakłada przebudowę ulicy Bolesława Śmiałego na odcinku od ul. Krzywoustego do ul. Jagiellońskiej wraz ze skrzyżowaniem ulic Bolesława Śmiałego — Żółkiewskiego — Chodkiewicza. Po przebudowie ulica pozostanie dwukierunkowa, jednak zyska nową nawierzchnię z obustronnym pasem postojowym do parkowania równoległego oraz chodniki z ciętych, szarych z płyt granitowych.

Bezpieczeństwo poprawi wprowadzenie „strefy ruchu 30” oraz przejść „sugerowanych”, które będą wyniesione. Na chodniku wykonane zostanie oznakowanie o fakturze rozpoznawalnej przez osoby niewidome. Na skrzyżowaniu ulic Bolesława Śmiałego — Żółkiewskiego — Chodkiewicza zaprojektowano minirondo z przejezdną wyspą środkową o nawierzchni z kostki kamiennej.

Wokół ronda pojawią się „zielone” wysepki częściowo obsadzone krzewami. Projekt przewiduje zagospodarowanie placu przy skrzyżowaniu z ul. Żółkiewskiego. Plac stanowić ma obszar rekreacyjny, w tym celu ustawione zostaną ławki, posadzone będą drzewa i krzewy.

Zakres przedsięwzięcia obejmuje:

przebudowę jezdni,
przebudowę istniejących ciągów pieszych,
wykonanie elementów małej architektury,
wykonanie nasadzeń,
przebudowę sieci kanalizacji deszczowej i wodociągowej,
budowę nowego oraz przebudowę istniejącego oświetlenia,
usunięcie kolizji z istniejąca infrastrukturą.


Zadanie „Przebudowa drogi w kwartale ulic: Bolesława Śmiałego, Chodkiewicza, Żółkiewskiego, Pocztowej, Ściegiennego w Szczecinie — ETAP I Przebudowa ul. Bolesława Śmiałego na odcinku od ul. Krzywoustego do ul. Jagiellońskiej wraz ze skrzyżowaniem ulic Bolesława Śmiałego — Żółkiewskiego — Chodkiewicza” realizowane jest przez dwóch zamawiających: Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

Termin wykonania prac zasadniczych to, po aneksie, 5 października. Na wykonanie nasadzeń wykonawca będzie miał czas do końca października.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Koniec sezonu 2023/24 w Kanie

Teatr Kana zaprasza na wyjątkowe wydarzenia zamykające sezon 2023/2024.

II zwyczajna sesja Rady Miasta Szczecin

Przed nami II zwyczajna sesja Rady Miasta Szczecin. Początek obrad, które tradycyjnie już będzie można śledzić za pomocą Internetu, zaplanowano na godzinę 10.00.

Więcej zabawy na Majowym

Pełen atrakcji plac zabaw i wygodne hamaki już czekają na młodszych i starszych mieszkańców Prawobrzeża. Zakład Usług Komunalnych zakończył pierwszy etap rozbudowy Parku Majowe.