Utrudnienia w rejonie pętli Krzekowo

opublikowano: · informacja archiwalna

Rozbudowa części torowej i drogowej na ulicy Szafera staje się faktem. Ropoczynają się prace przygotowawcze, a co za tym idzie pojawią się pierwsze utrudnienia w ruchu w rejonie pętli Krzekowo. Prosimy kierowców o szczególną uwagę Zmiany wprowadzone zostaną we wtorek 21 lutego na okres około 2 tygodni i zakładają zamknięcie rejonu pętli czyli ul. Żołnierskiej, Klonowica i wjazdu z ronda w ciągu ul. Szerokiej. Utrzymany będzie ruch komunikacji tramwajowej i autobusowej.  

O INWESTYCJI

Trasa projektowanej drogi będzie rozpoczynała się od ronda Romera i zakończy się włączeniem w ul. Sosabowskiego. Przebudowie ulegnie również skrzyżowanie ul. Żołnierskiej z ul. Sebastiana Klonowica. Trasa będzie przebiegała nowym śladem równolegle do ul. Szerokiej.
Wybudowana zostanie droga dwupasmowa dwukierunkowa do ulicy Sosabowskiego/Taczaka wraz ze ścieżką rowerową i chodnikami. Da nam to ciągłość drogi dwupasowej dwukierunkowej praktycznie od Krzywoustego do Wojska Polskiego/Głębokiego. Znacząco odmieni to komunikację w rejonie ul. Szerokiej, dojazd do Bezrzecza i Osiedla Zawadzkiego. Rozbiórce ulegnie pętla Krzekowo, a obsługa linii będzie przejęta przez pętlę Szafera. Torowisko zostanie połączone z ul. Żołnierską i tam się zakończy w tym etapie. Wybudowane zostanie blisko 2000 mtp, 3 przystanki autobusowo-tramwajowe, 1 tramwajowy i 2 zatoki autobusowe.

Konsorcjum firm - TORMEL Sp. z o.o. – Lider Konsorcjum STANLED I Sp. z o.o. – Partner Konsorcjum ma dwa lata na zrealizowanie tego zadania. Wartość kontraktu to 101 781 430,46 zł.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Prace na ulicy Kredowej: zmiany w organizacji ruchu #2

Przebudowa ulic w ramach projektu związanego z modernizacją układu drogowego na północy Szczecina posuwa się do przodu. Od piątku 26 kwietnia w związku z pracami w rejonie ulicy Kredowej i Urlopowej nastąpią zmiany w organizacji ruchu.

Pracownik ZWiK i jego czworonożny przyjaciel zapobiegli tragedii

Pan Jarek wybrał się na spacer ze swoim psem. W okolicy dworca kolejowego w Płotach zwierzę zaczęło zachowywać się dziwnie i ciągnąć właściciela, by ten poszedł za nim.

Tak się zwiedza Szczecin

W nadchodzącym sezonie turystycznym zwiedzanie Szczecina będzie jeszcze przyjemniejsze. Dzięki mobilnym narzędziom turyści będą mogli w łatwy sposób zaplanować pobyt w mieście.