Torowa rewolucja. Zmiana na ulicy Dworcowej i Nowej

opublikowano: · informacja archiwalna

W najbliższy piątek w godzinach wieczornych w rejonie ulic Nowej i Dworcowej wprowadzona zostanie zmiana dla kierowców. Prosimy wszystkich poruszających się w tej okolicy o szczególną uwagę.

Rozległy plac budowy w ramach kontraktu związanego z Torową rewolucją na ulicy Kolumba, Dworcowej, Nowej, Powstańców Wielkopolskich i Petli Pomorzany to cały kalejdoskop zaawansowania prac. Na fragmentach mamy już gotową nawierzchnię chodników, układane są kolejne warstwy nawierzchni czy końcowe prace torowe. W innych miejscach ciągle prowadzone są roboty ziemne. Wykonawca, pomimo problemów na placu budowy, stara się nie zwalniać tempa. W najbliższy weekend wejdzie ze swoimi robotami w kolejne miejsce. 26 maja w godzinach wieczornych wprowadzony będzie kolejny etap czasowej organizacji ruchu.W ramach tego etapu wykonywane będą prace związane z przebudową układu drogowego i torowego:  

 • na ul. Dworcowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Nową do skrzyżowania z ul. 3 Maja,
 • na ul. Nowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Owocową do skrzyżowania z ul. Dworcową,
 • na ul. Świętego Ducha od skrzyżowania z ul. Dworcową do ul. Nowej,
 • na ul. Rybackiej na odcinku około 60 m. 

W związku z tymi pracami wprowadzone zostaną następujące zmiany:

 • utrzymanie kierunku ruchu i założeń z obowiązującej czasowej organizacji ruchu wraz z objazdem do ul. Św. Ducha, przeniesienie prac na stronę jezdni, po której obecnie odbywa się ruch pojazdów, przeniesienie ruchu pojazdów (po odpowiednim przygotowaniu nawierzchni) na stronę jezdni na której obecnie prowadzone są prace drogowe,
 • wydłużenie obecnie wprowadzonego odcinka jednokierunkowego od ul. Korzeniowskiego do ul. 3 Maja z brakiem możliwości skrętu z Bramy Portowej oraz ul. 3 Maja w ul. Dworcową,
 • zamknięcie skrzyżowania ul. Nowej z ul. Świętopełka, brak możliwości skrętu z ul. Nowej w ul. Świętopełka (wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na ul. Świętopełka).
 • zamknięcie skrzyżowania ul. Dworcowej i ul. Rybackiej, brak połączenia ul. Dworcowej z ul. Rybacką.
 • przeniesienie przystanku autobusowego „pl. Tobrucki” z ul. Dworcowej do pierwotnej lokalizacji na ul. Nowej.
   

Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Zmiana w kolegium prezydenckim

Piotr Krzystek, prezydent Szczecina poinformował dziś o zmianach w kolegium prezydenckim. Do grona zastępców prezydenta z początkiem czerwca dołączy Marcin Biskupski.

Koniec sezonu 2023/24 w Kanie

Teatr Kana zaprasza na wyjątkowe wydarzenia zamykające sezon 2023/2024.

II zwyczajna sesja Rady Miasta Szczecin

Przed nami II zwyczajna sesja Rady Miasta Szczecin. Początek obrad, które tradycyjnie już będzie można śledzić za pomocą Internetu, zaplanowano na godzinę 10.00.