przejście do treści strony

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:AktualnościRSS

137 miejsc z zielonym, żółtym i czerwonym

opublikowano: 11.04.2018 12:21 · zmodyfikowano: 11.04.2018 12:52 · wiadomość archiwalna

W Szczecinie jest 137 skrzyżowań z sygnalizacją świetlną. Każdego dnia służby podejmują na nich interwencje związane między innymi z usuwaniem usterek czy wymianą przepalonych żarówek — wszystko, by po naszym mieście można było chodzić i jeździć wygodnie i bezpiecznie.

Miesięcznie notujemy około 300 wyjazdów do sygnalizacji ulicznych. Ostatnia zgłoszona awaria miała miejsce wczoraj w godzinach popołudniowych na skrzyżowaniu ulic Sczanieckiej i 1 Maja, gdzie potrzebna była interwencja pogotowia sygnalizacji świetlnej. Kierowcy mieli problem z przejazdem w tym miejscu przez niecałą godzinę.

Wykonawca, konsorcjum firm KB Consulting (lider konsorcjum) i SPRINT S.A. (partner konsorcjum) ma na reakcję 4 godziny od czasu uzyskania informacji o wystąpieniu zakłócenia. Obowiązkiem firmy jest stawienie się w miejscu zgłoszenia i stwierdzenie przyczyny wystąpienia usterki, a następnie usunięcie zakłócenia lub podjęcie niezbędnych kroków w celu doprowadzenia do stanu prawidłowego. W przypadku sygnalizatorów podstawowych — decydujących o bezpieczeństwie ruchu — naprawa powinna nastąpić w terminie 24 godzin od stwierdzenia usterki.

W ramach obowiązków wykonawcy jest także utrzymywanie całodobowego pogotowia i pełnej dyspozycyjności w przypadkach koniecznych, takich jak przewrócony na jezdnię maszt, zerwanie przewieszki, wyświetlanie sygnałów kolizyjnych, wyłączenie sygnalizacji na ciemno, likwidacja skutków awarii, kolizji drogowych lub dewastacji i stawienie się ciągu jednej godziny od przyjęcia zgłoszenia. Wszystko to niezależnie od dnia tygodnia i pory dnia w przypadkach zagrażających bezpieczeństwu osób trzecich oraz w przypadkach kolizji drogowych. Do tego dochodzą usługi związane z konserwacją i utrzymaniem sygnalizacji świetlnych i nawigacyjnych oraz urządzeń zarządzania i sterowania ruchem na terenie Miasta Szczecin.

Na prawie 140 skrzyżowaniach do utrzymania jest 3285 sygnalizatorów (kołowych na wysięgnikach i masztach, małogabarytowych, dla pieszych, rowerzystów, pieszo-rowerowych, tramwajowych, strzałek jazdy warunkowej, pieszych ostrzegawczych i wyświetlaczy czasu światła), w tym 1252 dla pieszych. Do tego ponad 1500 masztów i 350 słupów. Samych przycisków dla osób przechodzących przez skrzyżowania z sygnalizacją w Szczecinie jest ponad 1000.

Zachęcamy pieszych i kierowców do zgłaszania do ZDiTM wszelkich nieprawidłowości związanych z funkcjonowaniem urządzeń drogowych. Może to znacząco mniejszych czas ewentualnych utrudnień w ruchu.

przewiń do góry