przejście do treści strony

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:AktualnościRSS

Darmowe przejazdy coraz bliżej

opublikowano: 05.06.2018 11:24 · zmodyfikowano: 18.06.2018 10:38 · wiadomość archiwalna

W dzienniku urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego ukazała się uchwała, dzięki której od 1 lipca uczniowie szkół podstawowych ze Szczecina, oraz — po podpisaniu stosownych porozumień przez gminy — mieszkańcy spoza naszego miasta będą podróżować komunikacją miejską za darmo.

Każda osoba, która uczęszcza do szkoły podstawowej będzie miała możliwość darmowego jeżdżenia komunikacją miejską. W uchwale nie określa się konkretnego wieku ze względu np. na wcześniejsze pójście do szkoły lub odroczenia. Za bilety nie będą także płaciły dzieci młodsze, które nie rozpoczęły jeszcze nauki.

Aby móc korzystać z darmowych przejazdów, każdy uczeń będzie musiał posiadać kartę SKA i/lub SKR z nadanym przez ZDiTM uprawnieniem do bezpłatnych przejazdów. Posiadacze kart będą musieli zgłosić się do punktu personalizacji kart (POK) (na stronie internetowej ZDiTM znajduje się wykaz), aby nadane im zostały specjalne uprawnienia. Przypominamy, że brak karty oznaczać będzie brak możliwości korzystania z darmowych przejazdów. 

Proces wyrobienia SKA jest szybki i bezpłatny. Zgodnie z regulaminem można kartę odebrać maksymalnie po upływie 5 dni kalendarzowych od dnia złożenia wniosku. W przypadku kart SKR obowiązują procedury określone przez Urząd Miasta i programu Szczecin Przyjazny Rodzinie.

Dzieci, które nie osiągnęły jeszcze wieku szkolnego będa mogły podróżować za darmo na podstawie dokumnetu stwierdzającego tożsamość.

Szczecin jest jednym w niewielu miast w Polsce, które zaproponowało, aby nie tylko uczniowie Gminy Miasto Szczecin mogli korzystać z komunikacji miejskiej za darmo. Trwają rozmowy o przystąpieniu do projektu także przez dzieci z gmin Dobra, Kołbaskowo i Police. Musi jednak zostać podpisana umowa z ZDiTM dotycząca sposobu rozliczenia i kwoty pokrycia kosztów udzielonych uprawnień do bezpłatnych przejazdów.

Bilet ulgowy na wszystkie linie: dzienne, pospieszne, nocne z wyjątkiem indywidualnych kosztuje 81 zł. Miasto, po rozmowach, zaproponowało koszt 40 zł miesięcznie za osobę. Kwotę w całości pokrywać będzie gmina.

Gminy będą opłacać realne przejazdy i rzeczywiście podróżujących uczniów, na podstawie wydanych na kartach uprawnień.

przewiń do góry