×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

Darmowe przejazdy — INSTRUKCJA

opublikowano: 27.06.2018 13:58 · zmodyfikowano: 14.08.2018 10:18 · wiadomość archiwalna

Już za kilka dni uczniowie szczecińskich szkół podstawowych nie będą musieli kasować biletów w komunikacji miejskiej. Za darmo będą podróżować również dzieci, które nie rozpoczęły jeszcze nauki, niezależnie od miejsca zamieszkania.

Od 1 lipca każda osoba, która uczęszcza do szkoły podstawowej będzie miała możliwość darmowego jeżdżenia komunikacją miejską. W uchwale Rady Miasta nie został określony konkretny wiek ze względu na wcześniejsze pójście do szkoły lub odroczenia. Za bilety nie będą także płaciły dzieci młodsze, które nie rozpoczęły jeszcze nauki.

Aby móc korzystać z darmowych przejazdów, każdy uczeń będzie musiał posiadać kartę SKA i/lub SKR z nadanym przez ZDiTM uprawnieniem do bezpłatnych przejazdów. Posiadacze kart będą musieli zgłosić się do punktu personalizacji kart (POK) (na stronie internetowej ZDiTM znajduje się wykaz), aby nadane im zostały specjalne uprawnienia. Przypominamy, że brak karty oznaczać będzie brak możliwości korzystania z darmowych przejazdów.

Proces wyrobienia SKA jest szybki i bezpłatny. Zgodnie z regulaminem można kartę odebrać maksymalnie po upływie 5 dni kalendarzowych od dnia złożenia wniosku, jednak staramy się wydawać je od ręki. W przypadku kart SKR obowiązują procedury określone przez Urząd Miasta i programu Szczecin Przyjazny Rodzinie.

Dzieci, które nie osiągnęły jeszcze wieku szkolnego, niezależnie od wieku, będą mogły podróżować za darmo na podstawie dokumentu stwierdzającego tożsamość.

Szczecin jest jednym w niewielu miast w Polsce, które zaproponowało, aby nie tylko uczniowie Gminy Miasto Szczecin mogli korzystać z komunikacji miejskiej za darmo. Trwają rozmowy o przystąpieniu do projektu także przez dzieci z gmin Dobra, Kołbaskowo i Police. Musi jednak zostać podpisana umowa z ZDiTM dotycząca sposobu rozliczenia i kwoty pokrycia kosztów udzielonych uprawnień do bezpłatnych przejazdów. Gminy będą opłacać realne przejazdy i rzeczywiście podróżujących uczniów, na podstawie wydanych na kartach uprawnień

Darmowe przejazdy krok po kroku

Pamiętaj

Ulga dotyczy:

Uprawnienie do bezpłatnych przejazdów dla dzieci od 0 do 8 lat

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Szczecin nr XXXVII/1083/18 „dzieci od urodzenia do czasu rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, ale nie później niż do 30 września roku kalendarzowego, w którym dziecko kończy 8 lat mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów — na podstawie dokumentu stwierdzającego wiek dziecka (np. książeczka zdrowia dziecka, dowód osobisty itp.)”

Z uprawnienia mogą korzystać wszystkie dzieci bez względu na adres zamieszkania. W tym przypadku nie wyrabiamy żadnych kart.

Kasy biletowe będą pracowały przez najbliższych kilka dni do ostatniego klienta. 1 lipca uruchamiamy dodatkowo Punkt Obsługi Klienta Brama Portowa w godzinach od 10:00 do 20:00. W normalne dni pracy wszystkie Punkty Obsługi Klienta pracują w godzinach 6:00-20:30 (za wyjątkiem punktu Turzyn, który pracuje w godzinach 10:00-20:00).

przewiń do góry