przejście do treści strony

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:AktualnościRSS

Nowe chodniki i oświetlenie

opublikowano: 04.07.2018 10:36 · zmodyfikowano: 30.07.2018 12:02 · wiadomość archiwalna

Nowe oświetlenie i wyczekiwany przez pieszych chodnik pojawi się jeszcze w tym roku na ulicy Nehringa na odcinku od Pokoju do Golęcińskiej. Niebawem rozpoczną się w tym miejscu prace budowlane i związane z tym utrudnienia dla kierowców.

W ramach zadania zostanie rozebrany istniejący chodnik po prawej stronie ulicy Nehringa na odcinku około 390 m (od ul. Szosa Polska do wysokości Rodzinnych Ogrodów Działkowych) i zbudowany będzie nowy (od ulicy Pokoju do Golęcińskiej). Długość nowego ciągu pieszego to 1438 mb. Pracami objęte będą również zjazdy, pojawią się nowe kosze na śmieci, barierki poprawiające bezpieczeństwo pieszych i, co najważniejsze, energooszczędne oświetlenie. Jaśniej będzie dzięki 22 nowym lampom.

Przekazanie placu budowy zaplanowane jest na koniec tego tygodnia więc w najbliższych dniach pojawią się pierwsze utrudnienia dla pieszych i kierowców. W ramach czasowej organizacji ruchu zaplanowane jest wydzielenie na jezdni części dla pieszych. Co za tym idzie, kierowcy będą musieli uważać na zawężenia. W zależności od etapu prac, razie konieczności robotnicy będą  także ręcznie sterowali ruchem.

W postępowaniu za najkorzystniejszą uznano ofertę firmy Strabag sp. z o.o., która zaproponowała wykonanie prac za 1 364 718,37 zł brutto. Na realizację zadania przewidziano 120 dni kalendarzowych.

W najbliższych dniach prace związane z budową nowego chodnika rozpoczną się także na ulicy Marynarskiej od skrzyżowania z ul. Okrętową do ul. Załogowej. Nowa, bezpieczna i komfortowa trasa dla pieszych będzie wykonana do końca sierpnia. Zadanie wykona firma Elbud za kwotę 245 385 zł.

przewiń do góry