×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

„Bus na telefon” w nowych miejscach

opublikowano: 22.08.2018 13:54 · zmodyfikowano: 23.08.2018 08:12 · wiadomość archiwalna

Usługa „Transport na żądanie” jest to innowacyjna forma wsparcia regularnej komunikacji miejskiej, która od 2016 roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Podjuch. Trwają prace związane z wykonaniem nowych przystanków i od września z busa na telefon skorzystają pasażerowie Gumieniec, Osowa i Warszewa.

Dzięki Transportowi na żądanie mieszkańcy peryferyjnych, górzystych partii Podjuch uzyskali dostęp do linii autobusowych — pętli „Podjuchy”. Pasażerowie po skontaktowaniu się z naszym dyspozytorem zamawiają busa na wybraną z rozkładu godzinę. Następnie pojazd dowozi ich na pętlę lub na wybrany przystanek. Celem jest zebranie i dowiezienie zainteresowanych pasażerów w miejsce dogodnej przesiadki, na autobusy komunikacji miejskiej — pętlę „Podjuchy” lub do domów z pętli właśnie. Od września podobną możliwość będą mieli mieszkańcy Osowa, Warszewa i Gumieniec — tam, gdzie odległości od regularnej komunikacji miejskiej są znaczne, a wąskie uliczki uniemożliwiają dojazd normalnych autobusów.

Planowana trasa linii 98: Maczka — Polskich Marynarzy — Ku Słońcu — Kwiatowa — św. Kingi — Wrocławska — Samborska — Harnasiów — Zbójnicka — Europejska — Krakowska — rondo Uniwersyteckie — Południowa — Krygiera — Cukrowa.

Planowana trasa linii 99: Warszewo — Szwedzka — Dzierżonia — Złotowska — Perlista — Duńska — Wapienna — Północna — Andersena — Miodowa — Osów.

Z propozycją wprowadzenia takiej formy transportu wyszli mieszkańcy osiedli i Rada Osiedla Gumieńce.

W najbliższych miesiącach będziemy sprawdzać, jak to rozwiązanie przyjmuje się w nowych dzielnicach. Zweryfikujemy także zapotrzebowanie na taką formę transportu w innych miejscach. Ewentualne zmiany wprowadzone zostaną w styczniu.

przewiń do góry