×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

Wszystkich Świętych — komunikacja miejska i organizacja ruchu

opublikowano: 26.10.2018 13:49 · zmodyfikowano: 31.10.2018 21:13 · wiadomość archiwalna

Tramwaje i autobusy w okolicy cmentarza co 3 minuty, 10 punktów informacyjnych i kontrolnych, 140 osób zabezpieczenia, ponad 100 pojazdów na trasach, nowe linie i przystanki autobusowe. Wszystko po to, aby mieszkańcy Szczecina i osoby przyjezdne mogły sprawnie i bezpiecznie dotrzeć na cmentarz. Pierwsze zmiany już od soboty 27.10. Prosimy pasażerów i kierowców o zapoznanie się ze zmianami w komunikacji oraz czasową organizacją ruchu.

Komunikacja miejska

27.10 — sobota

Tramwaje

Autobusy

Na wszystkich liniach z wyjątkiem niżej wymienionych obowiązują sobotnie rozkłady jazdy:

W razie konieczności na polecenie Centrali Ruchu mogą zostać uruchomione dodatkowe pojazdy.

28.10 — niedziela

Tramwaje

Autobusy

Na wszystkich liniach z wyjątkiem niżej wymienionych obowiązują świąteczne rozkłady jazdy:

W razie konieczności na polecenie Centrali Ruchu mogą zostać uruchomione dodatkowe pojazdy.

29-31.10 — poniedziałek — środa

Tramwaje

Autobusy

W razie konieczności na polecenie Centrali Ruchu mogą zostać uruchomione dodatkowe pojazdy.

1.11 — czwartek — Wszystkich Świętych

Tramwaje

Na wszystkich liniach z wyjątkiem niżej wymienionych obowiązują sobotnie rozkłady jazdy:

Autobusy

Na wszystkich liniach z wyjątkiem niżej wymienionych obowiązują sobotnie rozkłady jazdy:

W razie konieczności na polecenie Centrali Ruchu mogą zostać uruchomione dodatkowe pojazdy.

2.11 — piątek — Zaduszki

Tramwaje

Autobusy

W razie konieczności na polecenie Centrali Ruchu mogą zostać uruchomione dodatkowe pojazdy.

3-4.11 — sobota, niedziela

W razie konieczności na polecenie Centrali Ruchu mogą zostać uruchomione dodatkowe pojazdy w rejon Cmentarza Centralnego.

Dla bezpieczeństwa pasażerów na terenie miasta utworzone zostaną specjalne posterunki informacyjno-porządkowe na placu Kościuszki, przy Bramach Cmentarza Centralnego I, II, III, IV, parkingu Park&Ride, Kwiatowej, Ludowej i Turkusowej.

Kasy biletowe

W rejonie Cmentarza Centralnego 1.11 zostaną uruchomione dodatkowe kasy biletowe:

Kasy stałe czynne 1.11 w godzinach 8:00-17:00: Kołłątaja, pl. Rodła, Pomorzany, Słoneczne, Basen Górniczy, Kaliny, Krzekowo, Podjuchy, Brama Portowa, Turkusowa, Police. Kasa na ulicy Klonowica będzie czynna od 8:00 do 18:00.

Organizacja ruchu

Czasowa organizacja ruchu związana ze wzmożonym ruchem w rejonie cmentarzy miejskich podzielona została na kilka etapów i rozpocznie się już w sobotę 27 października. Apelujemy do kierowców o korzystanie z komunikacji miejskiej i stosowanie się do tymczasowych znaków.

Cmentarz Centralny — etap I — 27 października godz. 6:00 — 29 października godz. 0:01

Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego w ciągu ul. Karola Miarki i ul. Pięknej w Szczecinie (aż do dnia 1.11.2018 r.). Dodatkowo zamknięcie możliwości przejazdu przez torowisko tramwajowe w rejonie ul. Ku Słońcu na wysokości Bramy Głównej Cmentarza Centralnego oraz zamknięcie przejazdu przez torowisko na skrzyżowaniu ul. Ku Słońcu z ul. Karola Miarki.

W ciągu ul. Mieszka I na wysokości Cmentarza Centralnego wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Cmentarz Centralny — etap II — 29 października od godz. 0:01

Wprowadzenie punktów handlowych na wybranych odcinkach ul. Ku Słońcu, tj. w rejonie III Bramy (Jednostka Wojskowa), II Bramy, czyli od skrzyżowania ul. Santockiej do ul. Karola Miarki oraz przed Główną Bramą Cmentarza Centralnego.

Handel odbywać się będzie na ciągu pieszym lub rowerowym. W związku z powyższym na czas trwania tego etapu planuje się wyłączenie z ruchu drogi dla rowerów. Ruch pojazdów utrzymany będzie na dwóch pasach ruchu w szczególności w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego. Dopuszcza się zaopatrywanie punktów handlowych przez pojazdy zatrzymujące się na prawym pasie ruchu ul. Ku Słońcu (kierunek centrum) w godzinach 17:00-06:30 oraz w godz. 12:00-14:00 do 15 min.

Cmentarz Centralny — etap III — 1 listopada od godz. 6:00

Zamknięcie dla ruchu ogólnego obu jezdni ul. Ku Słońcu od ronda Gierosa do ronda Pileckiego. Wyłączenie z ruchu ogólnego ulic Karola Miarki, Piękna, Santocka. Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego w ciągu ul. Świerczewskiej w kierunku ul. Zielonogórskiej. Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego w ciągu ul. Dworskiej, Gajowej i ul. Krzywej. Objazd ul. Ku Słońcu poprzez ul. Derdowskiego, 26 Kwietnia i ul. Krzywoustego do Piastów.

Powrót do stałej organizacji ruchu od godz. 22:00 lub na wniosek Policji.

Cmentarz Dąbie — 31 października od godz. 6:00

Wprowadzenie ograniczenia prędkości w ciągu ul. Goleniowskiej do 40 km/h w rejonie cmentarza oraz wprowadzenie ruchu jednokierunkowego w ciągu ul. Jugosłowiańskiej do ul. Toruńskiej i ul. Czarnogórskiej od ul. Jugosłowiańskiej do ul. Bośniackiej.

Cmentarz Zdroje — 1 listopada od godz. 6:00

Zamknięcie dla ruchu ogólnego ul. Poległych od ul. Walecznych. Umiejscowienie wygrodzeń uniemożliwiających przechodzenie pieszych uczestników ruchu drogowego przez jezdnię w rejonie skrzyżowania ul. Walecznych z ul. Poległych. Piesi udający się z i do parkingu „Selgros” kierowani będą na osygnalizowane przejście dla pieszych w ciągu ul. Walecznych oraz na przejście dla pieszych znajdujące się na skrzyżowaniu ul. Walecznych z ul. Piechoty i ul. Sanatoryjną.

Powrót do stałej organizacji ruchu 1.11 od godz. 22:00  lub wcześniej na wniosek Policji.

Parkingi

Na prośbę Miasta Szczecin w 1 listopada swoje parkingi udostępnią mieszkańcom poniższe podmioty handlowe:

Dodatkowo w rejonie pl. Słowińców udostępniony będzie tymczasowy parking dla kilkudziesięciu aut. Parking zlokalizowany jest w pobliżu IV Bramy.

Zwracamy się o zachowanie ostrożności w szczególności w rejonie przejść dla pieszych i skrzyżowań. Prosimy o zaopatrzenie się w elementy odblaskowe, w tym małe latarki w czasie zmniejszonej przejrzystości powietrza. Bezwzględnie prosimy o dostosowanie się do poleceń służb czuwających nad naszym bezpieczeństwem.

powiązane linie: 8, 10, 14, 15, 53, 60, 61, 67, 102, 853, 860, 862, 867, 880

przewiń do góry