×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

Wirtualna tablica informacji pasażerskiej na ekranie telefonu

opublikowano: 14.11.2018 12:44 · zmodyfikowano: 14.11.2018 12:53 · wiadomość archiwalna

Tam, gdzie nie ma tablic elektronicznych z rozkładami jazdy, pasażerowie mogą przy użyciu swoich telefonów skorzystać z tablic wirtualnych. Wystarczy zeskanować kod QR, czyli pole z kwadratami białymi i czarnymi, które są na tabliczkach przystankowych.

Gdy zeskanujemy kod za pomocą dowolnej aplikacji QR na smartfonie lub tablecie, na ekranie naszego urządzenia mobilnego pojawi się link, a następnie tablica z rzeczywistymi czasami odjazdów zalogowanych autobusów lub tramwajów dla przystanku, na którym się znajdujemy oraz informacje o utrudnieniach i zmianach w komunikacji miejskiej. Najkrócej mówiąc — jest to wirtualny odpowiednik tablicy elektronicznej.

przewiń do góry