×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

Małe wiatki dla „pomarańczek”

opublikowano: 19.12.2018 10:42 · zmodyfikowano: 19.12.2018 10:46 · wiadomość archiwalna

W Szczecinie pojawiły się pierwsze, małe wiatki. Co ciekawe, nie są one zlokalizowane na samych przystankach. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego przygotował specjalne miejsca do odpoczynku dla popularnych „pomarańczek”, czyli osób, które w rejonie szkół pomagają dzieciom bezpiecznie przejść przez jezdnię.

Osoby przeprowadzające dzieci przez przejście dla pieszych pracują niezależnie od warunków atmosferycznych i w większości przypadków stoją przez wiele godzin bez możliwości odpoczynku czy schronienia się. W niektórych miejscach „pomarańczki” ustawiają na własną rękę krzesła lub fotele, które są nieestetyczne, a w rejonie pasa drogowego nawet niebezpieczne. ZDiTM we współpracy z Wydziałem Oświaty podjął decyzję o wprowadzeniu zmian. Jeśli zaproponowane rozwiązanie się sprawdzi, będziemy rozważać zakup kolejnych. Małe wiatki stylistycznie dopasowane są do istniejących już na przystankach. W tym roku pojawią się w 5 miejscach:

przewiń do góry